Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Zmiana biegów - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Zmiana biegów (/showthread.php?tid=12350)



Zmiana biegów - Domin1981 - 13-09-2019 15:14

Witam. Posiadam Sharana 2000 lift. Każda zmiana biegów czyli jedynka a następnie na dwójkę i trójkę jest głośna. Czyli podczas wrzucania tych biegów jest takie puknięcie pod autem jakby ktoś młotkiem pod spodem uderzył. Głośno wchodzą. Reszta biegów ok. Czy ktoś miał podobny problem??? Co to może być?? Jak to wyeliminować?? Ogólnie biegi wchodzą łagodnie ale to pukanie jest nienaturalne. Proszę o jakąś podpowiedź czy diagnozę. Dzięki i pozdrawiam wszystkich.


RE: Zmiana biegów - Stefano - 13-09-2019 20:03

Poziom oleju w skrzyni sprawdzony?


RE: Zmiana biegów - Niemago - 13-09-2019 21:02

Wydaje mi się że taki delikatny stuk jest zawsze. U mnie też tak jest ale to dochodzi raczej tak z okolic wybieraka niż z wnętrza skrzyni. Siedząc w środku auta tego nie słyszę. Ale już jak macham gałka z otwartymi drzwiami to coś tam słychać takiego. Jak siedziałem kiedyś w salonowej skodzie to też taki dźwięk był. Tylko ciężko mi stwierdzić czy to o ten dźwięk ci chodziSmile u mnie olej w skrzyni jest i śmiga dobrze.


RE: Zmiana biegów - Domin1981 - 14-09-2019 09:21

Olej jest. Było to sprawdzane. To stuknięcie u mnie nie jest delikatne. Jadąc w aucie z zamkniętymi szybami wyraźnie to słyszę. Ale tylko na pierwszych trzech biegach. 4,5 i 6 jest ok.


RE: Zmiana biegów - Stefano - 14-09-2019 22:34

To może nie w skrzyni tylko nad nią. Trzeba zdjąć blachę pod akumulatorem i obejżeć przy skrzyni na cięgłach jak wchodzą biegi czy nie masz tam jakiegoś uderzania.