Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wymiana zegarów na model z językiem polskim - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=97)
+---- Wątek: Wymiana zegarów na model z językiem polskim (/showthread.php?tid=12154)



Wymiana zegarów na model z językiem polskim - jackmaly - 20-06-2019 17:50

Witam,szukam porady w związku z wymianą zegarów na język polski.Posiadam sharana 2011 r.,kupiony w Niemczech,w menu brak języka polskiego.Z tego co się dowiedziałem jedyna możliwość to założenie zegarów z młodszego rocznika z wgranym językiem polskim.Z stąd moje pytanie czy wymiana zegara załatwi temat czy jeszcze są potrzebne dodatkowe modyfikacje.Z góry dziękuje i pozdrawiam.


RE: Wymiana zegarów na model z językiem polskim - michal_turek - 21-06-2019 07:50

Trzeba jeszcze zakodować immo bo jest w liczniku.
Polecam od razu wymienić na zagar kolor lub 3D.


RE: Wymiana zegarów na model z językiem polskim - jackmaly - 21-06-2019 13:44

Wielkie dzięki kolego.Pozdrawjam.


RE: Wymiana zegarów na model z językiem polskim - matownia86 - 17-11-2019 23:24

i jak wymieniles ten zegar na nowszy?? jak teraz z polskim menu?


RE: Wymiana zegarów na model z językiem polskim - szczyku - 19-11-2019 11:30

Ja miałem zegary najzwyklejsze, zmieniłem na kolor 3D PL. Jeśli znajdziemy zegary do 2014 roku to unikniemy ochrony komponentu, jeśli od 2015 to do ściągnięcia jest jeszcze ochrona. Zegary kolor można zaktualizować do tych kolor 3D.


RE: Wymiana zegarów na model z językiem polskim - michal_turek - 19-11-2019 12:03

Licznik kolor można zaktualizować do 3D jeśli jest soft 06xx.
Przy wymianie licznika konieczne jest zakodowanie immo bo jest w liczniku.


RE: Wymiana zegarów na model z językiem polskim - szczyku - 22-11-2019 14:49

Kupiłem licznik kolor, nawet nie zwracałem uwagę na soft. Wysłałem ze starym licznikiem i kluczykiem do odpowiedniego człowieka (spacewalker - forum touran), paczka wróciła z działającymi dwoma licznikami (w jednym aucie) i zaktualizowanym do 3D.

Tak więc jakbym sprzedawał auto, moge licznik podmienić.


RE: Wymiana zegarów na model z językiem polskim - michal_turek - 22-11-2019 15:48

To miałeś farta bo koloru z innym softem niż 06xx nie zrobi się na 3D.
Pierwsze kolory z sw 02xx nie miały nawet języka polskiego ale nie wiem czy były takie w Sharanie, na pewno były w Passacie.