Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
blokada tylnych prawych drzwi - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Wątek: blokada tylnych prawych drzwi (/showthread.php?tid=11994)



blokada tylnych prawych drzwi - rokef - 21-03-2019 20:43

Koledzy problem.
Kontrola rodzicielska tylnych prawych drzwi włączyła mi się na stałe. Jak wszyscy wiemy po otwarciu klapki od wlewu paliwa blokują się tylne prawe drzwi przesuwne. Mi się zablokowały i już nie chcą się odblokować.
W ASO jakiś czas temu miałem rozbierany ten element do malowania po stłuczce.
Miał ktoś z was taki przypadek ?


RE: blokada tylnych prawych drzwi - Maciej_F - 22-03-2019 15:02

(21-03-2019 20:43)rokef napisał(a):  Jak wszyscy wiemy po otwarciu klapki od wlewu paliwa blokują się tylne prawe drzwi przesuwne. Mi się zablokowały i już nie chcą się odblokować.
Zablokowały się na stałe przy zabawie z klapką wlewu czy z przyciskami przy kierowcy ? Czy tak same ze sie .

Otwieranie klapki widzisz na piktogramie samochodu na zegarach ???


RE: blokada tylnych prawych drzwi - rokef - 22-03-2019 22:37

Zablokowały się po tankowaniu. Na wyświetlaczu brak informacji o otwarciu klapki. Na blokadzie na przyciskach jest włączona blokada, ale nie reaguje na zwolnienie.


RE: blokada tylnych prawych drzwi - Maciej_F - 23-03-2019 15:19

Phi ... to wygląda na dość proste . Nieprawidłowy sygnał z przełącznika klapki . Aczkolwiek powinno pokazywać na wyświetlaczu , że jest klapka otwarta . I tu najlepiej sie zapytać VCDSa


RE: blokada tylnych prawych drzwi - szczyku - 26-03-2019 02:10

Po zakupie Sharana miałem cały czas aktywny przycisk blokady tylnych drzwi, ale prawych. VCDS w rękę i okazało się że zamek tylnych prawych drzwi jest uszkodzony. Więc tak jak Maciej pisze, najpierw VCDS i diagnostyka.


RE: blokada tylnych prawych drzwi - rokef - 30-03-2019 22:52

(26-03-2019 02:10)szczyku napisał(a):  Po zakupie Sharana miałem cały czas aktywny przycisk blokady tylnych drzwi, ale prawych. VCDS w rękę i okazało się że zamek tylnych prawych drzwi jest uszkodzony. Więc tak jak Maciej pisze, najpierw VCDS i diagnostyka.

wymieniałeś zamek? Czy dało się go jakoś pobudzić do działania Big Grin ?
Jak wymieniałeś, czy to prosta robota?

Dzięki koledzy za odpowiedzi.


RE: blokada tylnych prawych drzwi - szczyku - 31-03-2019 09:15

Nie bawiłem się w żadne pobudzanie, bo zamki kosztują normalne pieniądze. Wymiana... dla mnie prosta, ale trzeba wziąć pod uwagę ze np termostat, czy rozrząd także sam zmieniałem, a nie jestem mechanikiem. Zależy jak na to spojrzeć Wink