Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
strat/stop sharam mk1 montował ktoś - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: strat/stop sharam mk1 montował ktoś (/showthread.php?tid=11951)



strat/stop sharam mk1 montował ktoś - neus001 - 24-02-2019 12:17

Witam, montował ktoś system start/stop w sharanie mk1 lift
Do kupienia są na alliexpress za ok 200 zł. z automatycznym zamykaniem/ otwieraniem Wink
Zastanawiam się nad założeniem i wiem ze immo musi isc wek i jeszcze coś z blokadą kierownicy trzema zrobić bo kluczka nie chce łamac


RE: strat/stop sharam mk1 montował ktoś - andrew7800 - 24-02-2019 21:30

Jeśli chodzi o blokadę w kierownicy to po co chcesz usuwać? Zostaw przynajmniej jedno zabezpieczenie. Jak masz kluczyk przekręcony w stacyjce to i blokada jest odbezpieczona.Wink


RE: strat/stop sharam mk1 montował ktoś - wesol - 24-02-2019 21:48

Tyle że kluczyka już nie będzie. W jego miejscu wpadnie przycisk do odpalania i gaszenia.


RE: strat/stop sharam mk1 montował ktoś - marcin1621 - 24-02-2019 22:55

(24-02-2019 12:17)neus001 napisał(a):  Witam, montował ktoś system start/stop w sharanie mk1 lift
Do kupienia są na alliexpress za ok 200 zł. z automatycznym zamykaniem/ otwieraniem Wink
Zastanawiam się nad założeniem i wiem ze immo musi isc wek i jeszcze coś z blokadą kierownicy trzema zrobić bo kluczka nie chce łamac

Tak,ja u siebie w szariku mam zamontowany taki system,co prawda bez automatycznego otwierania i zamykania,z tym że przycisk ulokowalem w miejscu zapalniczki. Immo nie musisz usuwać, ja zrobiłem druga antene w popielniczce. Z racji tego że mam kluczyk i do niego pilot w obu mam pestke immo. Otwieram auto pilot wrzucam do popiolki,hamulec i brym. Jak chce to kluczyk w stacyjke i brym. Blokada kierownicy w sharanie to system bardzo prosty. Żeby ja zdemontować należy zdjąć obudowę dolną kolumny kierowniczej i od dołu płaskim srubokretem wydlubac taki prostokacik. Po jego wyjęciu widać zapadke i sprężynę. Śrubokręt,dźwignia i ja wylamujesz lub jak dobrze pamiętam można ja zdemontować bez uszkodzeń.


RE: strat/stop sharam mk1 montował ktoś - kalamb - 25-02-2019 03:09

Nie pozbywałbym się całkowicie tradycyjnej stacyjki bo może być kłopot. Sądząc po jakości „stacji multimedialnych” oferowanych na aliexpress to w niedługim czasie po montażu należy spodziewać się problemów.


RE: strat/stop sharam mk1 montował ktoś - grażyny - 25-02-2019 11:33

marcin 1621 -jak długo u Ciebie działa już ten bajer .


RE: strat/stop sharam mk1 montował ktoś - marcin1621 - 25-02-2019 23:45

(25-02-2019 11:33)grażyny napisał(a):  marcin 1621 -jak długo u Ciebie działa już ten bajer .

Zamontowalem to w tamtym roku,na przełomie sierpień/wrzesień.nic szczególnie złego nie dzieje się z układem.


RE: strat/stop sharam mk1 montował ktoś - neus001 - 27-02-2019 22:30

witajcie,Wink
mam zamówione i czekam na dostawę.
Plan jest taki: immo off, stacyjka do usunięcia i w miejsce stacyjki przycisk.
Jeżeli chodzi o awaryjność zamierzam bardzo bobrze ukryć dodatkowe przyciski do awaryjnego odpalania samochodu niezależnego od modułu chińczyka jakiś prosty układ na przekaźnikach aby dojechać do garażu w razie awarii. Według informacji od kupującego samochód będzie się otwierał sam gdy pilot będzie w zasięgu ok 2m i zamykał się jak pilot "oddali się od samochodu".
Gdy pilota niema w zasięgu to przycisk start nie reaguje.
Centralka i kable od stacyjni będą ukryte za licznikiem (taki jest plan nie wiem czy się zmieści). Jak skończę to pochwale się na forum Big Grin


RE: strat/stop sharam mk1 montował ktoś - rodzynek - 28-02-2019 00:00

Chyba by mnie kurw*ca wzięła, gdybym zawsze musiał podchodzić do auta z pilotem, żeby drzwi otworzyć. Ale u mnie auto stoi na podwórku...


RE: strat/stop sharam mk1 montował ktoś - neus001 - 28-02-2019 06:16

Oczywiście funkcje automatycznego otwierania można wyłączyć i wtedy działa jak zwykły central na pilota