Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo (/showthread.php?tid=11927)



Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo - tzr123 - 10-02-2019 00:49

Witam, czy to ma szansę działać.
Kupiłem ledy pod siedzenia. Ma to laczna moc 12v i 6W. Chciałbym jednak zwolnić zapalniczke i mam niefabryczne radio,wiec ten plus mi zostaje wolny, z tego co wiem to jest tam plus po przekreceniu wyłącznika światel w środkowy lub w prawo. Czyli minus wezmę z instalacji iso radia. Czy takie coś ma prawo działać? Kabel wytrzyma?


RE: Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo - tolus24 - 10-02-2019 12:24

Witam.

Co to za zestaw konkretnie i kiedy chcesz, żeby te led-y Ci się zapalały pod tym siedzeniem? Co do zasady, to te około 0.5A, które popłynie przez przewód nie uszkodzi go na pewno, trzeba mieć jednak na uwadze, że jakiekolwiek oświetlenie led potrafi wprowadzić duże zakłócenia w instalacji/sieci, zwłaszcza wykonane na kiepskich/tanich komponentach więc nie radziłbym podłączać ich do jakiejkolwiek instalacji związanej z radiem.

Pozdrawiam


RE: Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo - tzr123 - 10-02-2019 13:18

Taki identyko mam zestaw. Chciałbym aby świecily jak się przekręci pokrętłem świateł w pozycje środkowa lub prawo
https://zapodaj.net/41af8b60dfee3.jpg.html


RE: Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo - wesol - 10-02-2019 14:32

No jak w prawo jak wtedy się świecą mijania?


RE: Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo - tzr123 - 10-02-2019 15:57

Chodzi o ledy pod siedzenia! Nie takie dzienne na zderzak
Wyżej jest na hostingu zdj jakie mam


RE: Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo - tolus24 - 10-02-2019 16:11

Witam.

Możesz wziąć "+" z włącznika świateł, a masę z karoserii albo zapalniczki, tak mały pobór nie obciąży ich dodatkowo. Sprawdź tylko jak światła reagują przy zabawie z tym oświetleniem, bo ten zestaw wygląda mi na wykonany na najtańszych komponentach.

Pozdrawiam


RE: Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo - wesol - 10-02-2019 16:38

Już myślałem że chodzi o jakieś dzienne.
Zależnie jak ma to się załączać to w kabelek jakiś od włącznika świateł się wepnij i tyle.


RE: Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo - tzr123 - 10-02-2019 16:47

Czyli ten kabel co idzie do Scala z regulowania podświetlenia zostawić w spokoju?


RE: Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo - tolus24 - 10-02-2019 17:06

Witam.

Nie bardzo rozumiem pytanie, piszemy o sposobie zasilenia tego zestawu, a nie o sterowaniu, wszystko inne podłączasz zgodnie z instrukcją, Ty tylko ściągasz wtyk gniazda zapalniczki i kabel "+" dajesz na włącznik, a kabel masy na jakąkolwiek śrubę karoserii/stelażu jaką znajdziesz w pobliżu czy otwór przez, który można przeprowadzić śrubę i skręcić. Ten wystający krótki kabelek, z "pudełka" to odbiornik IR czyli podczerwieni, a ten "cienki, srebrny" bolec małej, czarnej wtyczki, to jest drugi koniec przewodu z wtykiem zapalniczki (czyli zasilania), który podpinasz do tego małego "pudełeczka", jeśli Ci o to chodzi, bo rozumiem, że nie miałeś jeszcze tego w ręku tylko się zdjęciami z netu podpierasz.

Pozdrawiam


RE: Ledy pod siedzenia podpięte do sygnału przełącznik w pozycji środkowej lub prawo - tzr123 - 10-02-2019 19:21

Mam to w samochodzie pod zapalniczke