Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wymiana boczków tylnych drzwi sharan II - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Wątek: Wymiana boczków tylnych drzwi sharan II (/showthread.php?tid=11888)



Wymiana boczków tylnych drzwi sharan II - para - 18-01-2019 11:57

Witam, posiadam w sharanie boczki tylnych drzwi bez rolet, chciałem wymienić na takie z roletami bądź dokupić same ori rolety i zamontować. Pytanie czy ktoś taką zmianę u siebie przeprowadzał ? Co dokładnie jest potrzebne by cały zestaw prawidłowo funkcjonował ?


RE: Wymiana boczków tylnych drzwi sharan II - Maciej_F - 18-01-2019 12:30

Taniej będzie zamienić całe boczki , bo rolety są raczej niedostępne . I jeszcze pewne elementy rolety są w pełni zintegrowane z boczkiem .
Boczek sie da zdjąć bez ruszania z zawiasów drzwi przesuwnych . Ale trochę trzeba się nagimnastykować .Confused


RE: Wymiana boczków tylnych drzwi sharan II - rafi.zafi - 18-01-2019 14:34

Ja u siebie wymieniłem boczki na takie z roletami. Z tym że najwięcej problemu sprawiły mi zamontowanie uchwytów które trzymają rolete u góry. Trzeba bardzo precyzyjnie dopasować bo winnym przypadku roleta będzie się marszczyć. Ja w komplecie nie miałem śrubek które zakupiłem w ASO. Co do montażu rolet w swoje boczki odradzam bo jak kupisz sama rolete to nie będziesz jak miał jej zamontować bo ona jest przykręcana A w boczkach bez rolet nie ma otworów na montaz rolety A druga sprawa to wycięcie otworu na rolete graniczylo by z cudem do tego maskownica. Mam nadzieję że już wiesz co robić.


RE: Wymiana boczków tylnych drzwi sharan II - para - 18-01-2019 16:04

Dzięki za odpowiedz. Czas szukać boczków z roletami i uchwytu trzymającego roletę Rolleyes


RE: Wymiana boczków tylnych drzwi sharan II - Maciej_F - 18-01-2019 23:03

Aaaaa racja , jeszcze górne uchwyty . Ale te zostają na całych drzwiach sprzedawanych na Allegro . Ale w ASO to tylko plasticzek drogie to nie jest .


RE: Wymiana boczków tylnych drzwi sharan II - grzeslobo - 08-05-2019 00:47

Jeżeli jeszcze nie wymieniłeś boczków to możesz wspomóc się instrukcją pod poniższym linkiem
https://www.youtube.com/watch?v=ZrTyqMhOSQ4

Ja wymieniłem w mojej Alhambrze na boczki z roletami. Dobrze jest się zaopatrzyć w kołki montażowe w ASO przy okazji zakupu wkrętów z górnym mocowaniem rolety (o ile nie dostaniesz ich w komplecie z boczkiem). Przy nieumiejętnym demontażu można naderwać jeden lub dwa.