Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Spadające obroty po dodaniu gazu - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: Spadające obroty po dodaniu gazu (/showthread.php?tid=11862)

Strony: 1 2 3


Spadające obroty po dodaniu gazu - raventes - 31-12-2018 13:50

Witam.

Mam taki oto problem:

Mianowicie dziś zauważyłem, że po dodaniu gazu obroty chwilę się utrzymują na jednym poziomie, a następnie zaczynają spadać.

Przykład:

Zwiększyłem obroty do 2200 obr i te utrzymywały się chwile stabilnie po czym zaczęły spadać i zatrzymały się na 1500 obr i już nie zmieniały się. Gaz cały czas trzymany był w niezmienionej pozycji.

Poza tym właśnie dziś auto zaczęło szarpać silnikiem gdy ten był zimny ( obroty skakały od ok 700 do 1000 ). Na ciepło silnik nie szarpał.

W ostatnim czasie auto miało wymienioną turbosprężarkę na regenerowaną w profesjonalnym zakładzie, oraz wymienioną pompę vacum na fabrycznie nową. Miało też wymieniany pasek rozrządu ( sam pasek ).

Moje spostrzeżenia:

Po wymianie tych części samochód pracuje znaczniej bardziej twardo, dieslowsko. Odpala bez problemu. No i od dziś występują wspomniane wyżej objawy.


RE: Spadające obroty po dodaniu gazu - tolus24 - 01-01-2019 15:48

Witam.

Bez vag-a, to możesz jedynie sprawdzić czy wciskanie/puszczanie hamulca wpływa jakoś na te obroty i falowanie i jak ewentualnie zachowuje się silnik po odpięciu przepływki. Reszta tylko z vag-iem i z manometrem/wakuometrem do sprawdzenia ciśnienia paliwa i podciśnienia.

Pozdrawiam


RE: Spadające obroty po dodaniu gazu - raventes - 01-01-2019 18:27

Wciskanie hamulca nie wpływa na obroty. Pozostaje ponownie umówić się na wizytę z mechanikiem, bo sam nic nie zdziałam. Dzięki za odpowiedź Smile


RE: Spadające obroty po dodaniu gazu - tomcio ze zbrus - 01-01-2019 19:39

Jeśli wszystko jest sprawne to kiedy trzymasz samochód na wyższych obrotach i naciśniesz hamulec to po ok 2sec powinny spaść (priorytety ze względów bezpieczeństwa).

Takie objawy jakie na początku opisales mogłyby wskazywać na wariujacy przełącznik pedalu hamulca.
Nie sprawdzałem jeszcze nigdy jak zachowuje się samochód z odlaczonym tym przelacznikiem.


RE: Spadające obroty po dodaniu gazu - raventes - 01-01-2019 20:20

Wiem na 100% że do wczoraj podczas trzymania gazu ( obroty jednostajne ) te nie spadały niezależnie od tego jak długo trzymało się gaz. Od wczoraj spadają o kilkaset obrotów + do tego doszły objawy opisane wyżej.

Pisząc przełącznik pedału hamulca masz na myśli czujnik świateł stopu czy jakieś inne ustrojstwo?


RE: Spadające obroty po dodaniu gazu - kalamb - 01-01-2019 20:33

Innego ustrojstwa tam nie ma. Jak pisał Tolus daiagnostka Vag coś powie. Przyczyn może być kilka; sam pedał gazu i jego instalacja, czujnik pod pedałem hamulca i jego instalacja, przekaźnik 444 ( ma powiązanie z pompa ABS ), sterownik silnika i kilka innych rzeczy


RE: Spadające obroty po dodaniu gazu - raventes - 01-01-2019 20:35

Więc pozostaje umówić się do mechanika Confused Dzięki wszystkim za wypowiedzi i wskazówki.


RE: Spadające obroty po dodaniu gazu - tolus24 - 01-01-2019 20:48

Witam.

Czujnik hamulca w pewnych okolicznościach może dawać takie objawy dlatego pisałem aby wciskać/puszczać (przy okazji podciśnienie można "sprawdzić"), kiedyś miałem troszkę podobny przypadek ale winny był czujnik sprzęgła, on jest naturalnie zwarty i wciśnięcie sprzęgła powoduje jego rozwarcie więc wypnij wtyczkę z niego i zewrzyj pin-y, są tylko dwa, odpal auto i zobacz wtedy, jeśli chodzi o czujnik hamulca to jak wypniesz wtyczkę, to pin-y 2 i 3 musisz zewrzeć, 1 i 4 zostają wolne i wtedy masz stan wyjściowy. Z pedałem gazu już nie jest tak łatwo. Nie pasuje mi tu tylko, że na ciepłym jest wszystko dobrze ale nigdy nie wiadomo, bo z reguły jest to zbieg kilku okoliczności, a to co opisałem możesz przynajmniej zrobić bez vag-a.

Pozdrawiam


RE: Spadające obroty po dodaniu gazu - raventes - 04-01-2019 15:03

Byłem u mechanika i już jest po problemie Smile A był nim przepływomierz który nie łączył ( zabrudzone styki ). Po ich oczyszczeniu problem zniknął.


RE: Spadające obroty po dodaniu gazu - tolus24 - 05-01-2019 00:06

Witam.

A pisałem w pierwszym poście, żebyś sprawdził co się dzieje po odpięciu przepływki Wink.

Pozdrawiam