Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Układ chłodzenia - problem - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: Układ chłodzenia - problem (/showthread.php?tid=1183)



Układ chłodzenia - problem - Gawel9 - 11-12-2011 15:54

Witam. Mam problem z układem chłodzenia. Niedawno kupiłem auto więc wymieniłem wszystkie płyny. Chłodniczy też. Mechanik mówił, że wlał koncentrat. Dzisiaj otwieram maskę i widzę, że płynu jest mało (poniżej kreski minimum), więc chciałem dolać. Podczas odkręcania korka, już przy końcu zbiorniczek zaczął się napełniać i tak jakby zassał powietrze. teraz w zbiorniczku jest ponad max. Czy kros miał podobny przypadek. Jak tak to proszę o pomoc.


RE: Problem z układem chłodzenia - kotlet - 11-12-2011 17:12

przed wymianą było OK ?


RE: Problem z układem chłodzenia - fotograf123 - 12-12-2011 08:32

(11-12-2011 15:54)Gawel9 napisał(a):  Witam. Mam problem z układem chłodzenia. Niedawno kupiłem auto więc wymieniłem wszystkie płyny. Chłodniczy też. Mechanik mówił, że wlał koncentrat. Dzisiaj otwieram maskę i widzę, że płynu jest mało (poniżej kreski minimum), więc chciałem dolać. Podczas odkręcania korka, już przy końcu zbiorniczek zaczął się napełniać i tak jakby zassał powietrze. teraz w zbiorniczku jest ponad max. Czy kros miał podobny przypadek. Jak tak to proszę o pomoc.

jak to zassał ?Huh. chyba usłyszałeś Psssss.... czyli wypchną powietrze to normalne.

sprawdzaj na włączonym ciepłym silniku poziom jak jest w kreskach to jest ok.Big Grin


RE: Problem z układem chłodzenia - Rakus - 12-12-2011 18:02

Jak dla mnie jest poprostu zapowietrzony. Pojeździj kilka dni i jeszcze raz sprawdź.


RE: Problem z układem chłodzenia - wesol - 12-12-2011 18:36

to normqalne zjawisko. Tak ma być. Uklad chlodzneia jest zamkniety szczelnie. jak chwilke pojezdzisz to wytwarza sie nadcisnienie w ukladzie. odkrecasz korek i wlasnie wtedy uchodzi cisnienie i poziom plynu sie podnosi. Ukladu wodnego w tdi sie nie odpowietrza gdzy sam sie odpowietrza. Chyba ze zrobi sie mega duzy pęcherz i stanie na termostacie.


RE: Układ chłodzenia - problem - MARCVS - 25-04-2012 14:32

Dodam swoje trzy grosze.
Ostatnio też tak miałem, ubywało mi płynu.
Okazało się że rurki plastikowe zrobiły się miękkie jakby były zrobione z grubej tektury i łamały się w palcach.
Wtedy następuje rozszczelnienie i płyn sobie uchodzi.
Ja zdecydowałem się wymienić wszystko co plastikowe w układzie chłodzenia i uszczelnić przy okazji klimę.
Łączna kwota za części ok 1000 zł
Robocizna 0,00 Wink)
No i czwarty dzień moja szarańcza stoi rozbebeszona w garażu Sad
Dobrze że chociaż mam urlop Wink


RE: Układ chłodzenia - problem - Piter1028 - 16-05-2021 00:46

Co to jest? Co może być przyczyną