Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Antena GPS MFD 1. Jakie gniazdo? SMD ??? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Nawigacje GPS & Wideorejestratory (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Antena GPS MFD 1. Jakie gniazdo? SMD ??? (/showthread.php?tid=11682)



Antena GPS MFD 1. Jakie gniazdo? SMD ??? - majkelll85 - 05-10-2018 08:48

Witam. Zakupioną MFD wersji G chcę zamontować w moim Szariku z 2003,w którym fabrycznie jest Gamma. No i problem pojawił się na etapie anteny GPS. Otóż ta z Alledrogo nie pasuje ( mimo, że opis sprzedawcy jest jednoznaczny ). Mianowicie wtyki są o tej samej średnicy. Wychodzi na to, że antena z All.. i w radiu posiada gniazdo SMB żeńskie a potrzebny jest wtyk męski??? Załączam foto swojego radia [attachment=6987]
i foto SMBków [attachment=6988]
Proszę o pomoc i wymianę doświadczeń. Z góry dziękuję!


RE: Antena GPS MFD 1. Jakie gniazdo? SMD ??? - rodzynek - 06-10-2018 00:35

Gniazdo anteny jest w innym miejscu - na Twoim zdjęciu w prawym górnym rogu. Oryginalna wtyczka jest kątowa i zabezpieczona tą plastikową blokadą przed wysunięciem.

[Obrazek: 1194781800_1413133663.jpg]


RE: Antena GPS MFD 1. Jakie gniazdo? SMD ??? - majkelll85 - 06-10-2018 18:17

Ale jaja... A ja już pisałem do sprzedawcy, że antena nie pasuje i potrzebny męski wtyk. Sprzedawca ma szukać innej "pasującej" a ja w tym czasie na Aliexpress kupiłem adapter męsko - męski SMB...
Widać człowiek uczy się całe życie...
Dzięki!


RE: Antena GPS MFD 1. Jakie gniazdo? SMD ??? - majkelll85 - 11-10-2018 08:55

Panowie pomocy!
Od czego mogą być te cztery kable? Odcięte po chamsku i zaklejone?????


RE: Antena GPS MFD 1. Jakie gniazdo? SMD ??? - kalamb - 23-10-2018 21:36

Wyglada to na kable głośnikowe. Ponieważ fabrycznie była Gamma najprawdopodobniej głośniki przód/tył są połączone szeregowo ( niebieski/niebiesko brązowy to lewy czerwony i czerwono brązowy to prawy ) albo to stara instalacja bo widzę w okolicy „nowe” kable typu głośnikowego i ktoś kładł nowa instalacje.