Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: TUNING (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Mechaniczny (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Diselek (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? (/showthread.php?tid=11651)

Strony: 1 2 3


Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? - cyba - 20-09-2018 10:44

Pytanie jak w temacie - chciałbym zapłacić i skorzystać z usługi kogoś, kto nie będzie tego robił pierwszy raz. Możecie polecić jakiś zakład z doświadczeniem na terenie W-wy i okolic? Ja mam kilka typów lecz ciekaw jestem Waszego zdania.


RE: Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? - mobi65 - 20-09-2018 13:00

moge ci polecic zaklad EDC TUNNING w Otwocku prowadzony przez Spankiego,robilem u niego moja ale i z czystym sumieniem polecam ,dobrze i tanio tel do spankiego 606114000


RE: Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? - cyba - 10-10-2018 21:28

Zrrrobiony - że ja na to wcześniej nie zdecydowałem się... Smile


RE: Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? - slawiec - 14-10-2018 21:18

jaki przyrost ?


RE: Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? - andrew7800 - 14-10-2018 22:34

Ja polecam Masters Tuning w Piasecznie. Robili mi moje auto i jestem zadowolony. Pełen konkret.Cool


RE: Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? - zdroyek - 15-10-2018 09:59

jaki przyrost i jaki koszt ?


RE: Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? - cyba - 24-10-2018 09:03

Nie hamowałem go ze względu na automat ale Spece twierdzą, iż ma ok. 140KM i to się czuje (mam porównanie z fabrycznym szarikiem w manualu 130KM, którym również jeżdżę). Zabieg wykonywałem w Diagtroniku w Jankach k. Warszawy. Koszt 900zł. Wg mojej oceny zjedli zęby na grupie VW/Audi - co też potwierdzili już wcześniej, gdy przyjeżdżałem do nich z "nienaprawialnymi" w innych warsztatach usterkami.

Zdecydowałem się na tuning ze względu na chętnie redukującą biegi skrzynię automatyczną (podczas przyspieszania). Faktycznie - teraz działa po prostu świetnie, przyspieszam, auto ciągnie z dołu i nie redukuje bez potrzeby. Przy okazji - przy zachowaniu dotychczasowego (spokojnego) stylu jazdy potrzebuje ok 0.7 - 1 mniej na setkę.


RE: Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? - slawiec - 24-10-2018 23:04

(24-10-2018 09:03)cyba napisał(a):  Nie hamowałem go ze względu na automat ale Spece twierdzą, iż ma ok. 140KM i to się czuje (mam porównanie z fabrycznym szarikiem w manualu 130KM, którym również jeżdżę). Zabieg wykonywałem w Diagtroniku w Jankach k. Warszawy. Koszt 900zł. Wg mojej oceny zjedli zęby na grupie VW/Audi - co też potwierdzili już wcześniej, gdy przyjeżdżałem do nich z "nienaprawialnymi" w innych warsztatach usterkami.

Zdecydowałem się na tuning ze względu na chętnie redukującą biegi skrzynię automatyczną (podczas przyspieszania). Faktycznie - teraz działa po prostu świetnie, przyspieszam, auto ciągnie z dołu i nie redukuje bez potrzeby. Przy okazji - przy zachowaniu dotychczasowego (spokojnego) stylu jazdy potrzebuje ok 0.7 - 1 mniej na setkę.
Co za problem zhamowac automat bo nie rozumiem ja tez mam automat i nie było zadnych problemów by dokonać pomiarow podczas robienia softu twierdzenie ze 140 koni ma to raczej mało przekonujące ille niutow ma bo raczej niuty ważne a nie konie pewnie ci gotowca wgrali i nie dostrajali bo poco spece wiedza Big Grin

trzeba auto zhamowac a nie w bajki wierzyc i jeszcze placic 900 pln Big Grin


RE: Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? - cyba - 25-10-2018 07:12

No widzisz... może to kwestia mojego zaufania? Ja nie potrzebuję mieć wykresu z hamowni i podniecania się nim - i tak każda hamownia pokazuje inaczej i nie wiadomo, która jest "najprawdziwsza". Chciałem uzyskać określony efekt i go uzyskałem.

PS. Podzwoń troszkę po tych tuningach - nie chcą hamować automatów, tylko jeden w okolicach W-wy chciał to zrobić. Ja tam wolałem swojego nie hamować aby jednym takim zabiegiem nie przybliżyć znacznie terminu wizyty u Speca od skrzyń (mam już trochę przelotu na niej).


RE: Chiptuning 1.9 TDI 115KM - gdzie wykonać? - kalamb - 25-10-2018 10:08

Dokładnie tak :-) tez mam zrobiona mapę bez hamowni (automat i nie narzekam efekt zamierzony osiągnięty. Mam drugi sterownik oryginalny i jak mam chcec to mogę sobie porównać jak jest ;-)

Ps. Doszukiwanie się wszędzie wokoło oszustów jest cokolwiek niezdrowe ;-)