Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Trzeszczenie przy skrecie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Wątek: Trzeszczenie przy skrecie (/showthread.php?tid=11589)

Strony: 1 2 3


Trzeszczenie przy skrecie - on309 - 30-08-2018 17:22

Witam serdecznie.
Pojechałem do mechanika ponieważ było słychac pukanie. Wymienilem tylne tuleje poniewaz jedna była prawie zerwana a druga nadrywała się. Pukanie nie ustąpiło więc zostały wymienione jeszcze łączniki. Pukanie dalej nie ustapilo a dodatkowo slychać jakieś trzeszczenie przy skrecie przy małej prędkości. W zawieszeniu wszystko jest sztywne. Może ktoś z kolegów lub koleżanek przerabiał coś takiego?


RE: Trzeszczenie przy skrecie - sharanik - 30-08-2018 19:30

Jeżeli przy skręcie to może być łożysko górne na kielichu, nie zaliczyłeś przypadkiem dziury czy krawężnika


RE: Trzeszczenie przy skrecie - Maciej_F - 30-08-2018 19:46

A jakby trzeszczenie było przy skręcie i przy dodawaniu gazu , to może by spojrzeć na przeguby zewnętrzne ?


RE: Trzeszczenie przy skrecie - on309 - 30-08-2018 22:18

Nie przypominam sobie abym zaliczyl jakas konkretna dziure. Wiadomo jakies mniejsze sie trafiaja jak to w Pl.
Przeguby to raczej nie, ale od gornych mocowan porze byc pukanie a poprzecznych nierownosciach asfaltowych?


RE: Trzeszczenie przy skrecie - sharanik - 31-08-2018 06:34

(30-08-2018 22:18)on309 napisał(a):  Nie przypominam sobie abym zaliczyl jakas konkretna dziure. Wiadomo jakies mniejsze sie trafiaja jak to w Pl.
Przeguby to raczej nie, ale od gornych mocowan porze byc pukanie a poprzecznych nierownosciach asfaltowych?
Jeżeli łożysko się rozsypało to będzie słychać wtedy na postoju jak kręcisz mocno do oporu lewo, prawo,


RE: Trzeszczenie przy skrecie - wesol - 31-08-2018 07:02

Ale już w MK2 by się posypało?


RE: Trzeszczenie przy skrecie - sharanik - 31-08-2018 08:52

Tez myslę że to mało prawdopodobne, ale wiesz jak to jest sprawdzić trzeba.


RE: Trzeszczenie przy skrecie - popo666 - 31-08-2018 14:45

Nie wiem czy to pomoże ale ja ostatnio też przerabiałem stukanie w zawieszeniu z przodu. Pojawiło się u mnie pukanie (takie stęknięcia w zawieszeniu z przodu) gdy ostro przyspieszałem i gdy hamowałem np. na skręconych kołach, ale w miarę upływu czasu ich częstotliwość wzrosła i mechanik wymienił obie tylne tuleje bo były zerwane. Niestety po tej naprawie stuki nie ustąpiły. po dokładnym sprawdzeniu mechanik dokręcił śruby od podpory zespołu napędowego i wszystko ucichło. Od tamtej pory zrobiłem już 4kkm i jest spokój.


RE: Trzeszczenie przy skrecie - on309 - 01-09-2018 18:06

Popo66

A na nierownosciach tez ci pokalo?


RE: Trzeszczenie przy skrecie - popo666 - 03-09-2018 11:27

Na większych też.