Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Neutralizator paliw - wynalazek - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-FORUM-OG%C3%93LNE)
+--- Dział: Moto News (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Moto-News)
+--- Wątek: Neutralizator paliw - wynalazek (/Thread-Neutralizator-paliw-wynalazek)

Strony: 1 2


Neutralizator paliw - wynalazek - plsmart0 - 05-12-2011

Wymyśliłem takie urządzenie, co neutralizuje paliwo w samochodzie gdy zbiornik w pojeździe ulega uszkodzeniu i mam pytanie jak Wam się to widzi w przyszłości? Czy takie urządzenie przydałoby się w transporcie lub na wyścigach.

Na urządzenie mam ochronę patentową i zdobyłem dzięki temu urządzeniu tytuł Młodego Lidera Innowacji i Grand Prix na Intargu '11 w Katowicach oraz niedawno Srebrny Medal i Główny Puchar Targów Brussels Innova '11. W projekcie pomaga mi kolega, który stworzył układ sterująco-diagnozujący.

Urządzenie może też neutralizować paliwo w samolotach oraz na stacjach paliw czy też w rafineriach.

Teraz pracuję nad neutralizacją Hydrogenu, którym zasilane są prototypy niemieckich samolotów zasilanych na wodę.


RE: Neutralizator paliw - wynalazek - bobbudow - 05-12-2011

powiem tylko tyle, masz pomysł to się nie chwal aż nie będziesz miał patentów na cały świat, nie tylko na polskęSmile


RE: Neutralizator paliw - wynalazek - plsmart0 - 05-12-2011

Mam na cały świat ochronę. A za niedługo dubluję patent w Stanach.


RE: Neutralizator paliw - wynalazek - sharanista - 05-12-2011

no proszę jakich my tu mamy specjalistów


RE: Neutralizator paliw - wynalazek - luki058 - 05-12-2011

brawo!!!!!
rozwijaj się dalej!!


RE: Neutralizator paliw - wynalazek - daneczek76 - 06-12-2011

No NO Gratki !!!!!!!!!!!! Powodzenia, a jak już będziesz obrzydliwie bogaty jak Bil Geats to nie zapomni o nas i po małym nowym Sharanie z miła chęcią przytulimyBig Grin


RE: Neutralizator paliw - wynalazek - plsmart0 - 06-12-2011

Do sukcesu jeszcze długa droga. Aktualnie denerwują mnie wścibscy dziennikarze xD Ale do rzeczy, jak Wam się widzi wprowadzenie tego do samochodów cywilnych? Wiadomo, że najlepiej to się spisze w wyścigach samochodowych i samolotach.


RE: Neutralizator paliw - wynalazek - bobbudow - 06-12-2011

należy zainteresować tematem zielonych a już oni pomogą zmusić potentatów na obowiązkowy seryjny montaż w nowych autach a taka masówa obniży koszt produkcji


RE: Neutralizator paliw - wynalazek - daneczek76 - 07-12-2011

czy masz jakieś statystyki , jak często przy zderzeniu, wypadku dochodzi do zapłonu paliwa, z tego co wiem to w autach cywilnych to raczej rzadko, mogę się mylić , ale jak to mówią choć jedno życie ludzkie uratuje to warto.


RE: Neutralizator paliw - wynalazek - plsmart0 - 07-12-2011

Swoistym zabezpieczeniem na dzisiejsze czasy są czujniki uderzeniowe odcięcia paliwa i umieszczanie zbiorników między osiami. Jednak nie każde auto tak ma i przykładem są niektóre modele Lexusów. Jednak gdy uderzenie przychodzi z bocznej strony (tej po której jest zbiornik) to już tak różowo nie jest. Zapłon paliwa i wybuchy oparów benzyny jednak się zdarzają. Z drugiej strony po zmianie czujników można tego użyć na stacji paliw jeżeli dojdzie do zapłonu paliwa w zbiorniku, to urządzenie neutralizując paliwo ugasi pożar. Oczywistą sprawą jest montowanie tego w samolotach.