Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Błąd ABS 01276 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Diagnostyka-VAG)
+--- Wątek: Błąd ABS 01276 (/Thread-B%C5%82%C4%85d-ABS-01276)

Strony: 1 2


RE: 1276 - damiann1990 - 02-08-2018

To jest jakaś przejściówka buda stara środek pełen pakiet klimatronik 2 strefowy nawet części ciężko dostać u mnie teraz zgasła kontrolka udało się skasować błąd testy na vagu wssystkie wyszły dobrze więc nie wiem zobaczę jutro a wydaję mi się bo jak otwieram drzwi kierowcy to słychać i teraz nie wiem czy pompe abs czy paliwową


RE: 1276 - damiann1990 - 03-08-2018

i długo się nie nacieszyłem, pojechałem na wakacje i znowu zapaliło się ustrojstwo, czy nie szybciej i lepiej wymienić odrazu pompę niż ją regenerować bo nie wiem jak wróce


RE: 1276 - tolus24 - 03-08-2018

Witam.

Na pewno szybciej jest przełożyć całą pompę, pytanie tylko jaką Ci się uda kupić, bo to dość częsta usterka i możesz trafić na podobną. Poza tym, jak chcesz wymienić, to i tak musisz wyjąć starą więc nie widzę problemu, żeby rozebrać sterownik i polutować ścieżki, zanim kupisz drugą, zawsze parę groszy w kieszeni. Ale i tak najpierw diagnostyka musi być, bo co, jak się okaże, że brak zasilania jest na instalacji, a nie w sterowniku. Jeżeli wszystkie zasilania będą dochodziły do pompy i ona sama będzie pracowała na krótko, to otwierasz sterownik, i jedziesz po ścieżkach od pin-ów zasilających (łącznie z gniazdem małej wtyczki) i szukasz "przerw", lutujesz i po robocie.

Pozdrawiam


RE: 1276 - damiann1990 - 03-08-2018

No właśnie ale chyba oddam do elektryka bo ja nie bardzo mam czas na to i tym bardziej za dużo wiedzy- ) jak Patrzalem aby samemu ją wyciągnąć to już mi chęci odeszły


RE: 1276 - damiann1990 - 03-08-2018

Czy przy wymianie tego ustrojstwa całej pompy zapowietrzy mi się sprzęgło? Które później tak ciężko odpowietrza. Czy tylko hamulce i pompe wystarczy odpowietrzyć. Pilne


RE: 1276 - rodzynek - 03-08-2018

Nie musisz wyciągać całej pompy - można odkręcić sam sterownik (też dość karkołomne zadanie). A wtedy możesz normalnie jeździć autem, jak każdym innym bez ABS.


RE: 1276 - damiann1990 - 03-08-2018

Ale nie rozsypie się nic? Nie wyleci bo właśnie mam zamiar 2 wsadzić i nie wiem czy wyciągać czy też może spróbować z tymi lutami popatrzeć


RE: 1276 - wesol - 03-08-2018

Ja bym przedzwonil kabloteke od tej pompy ABS. Jakbyś powiedział że już dwa razy sprawdzałeś to bym odpowiedzial żeby sprawdzić trzeci raz. Łatwiej tak jak szarpać pompę.


RE: 1276 - damiann1990 - 03-08-2018

No niby tak ale tam miejsca wogóle nie ma aby kostkę wyciągnąć na wierzch więc myślę aby sam sterownik wyciągnąć bo mówię że czasami potrafi zgasnać i z 2 dni się nie świeci


RE: Błąd ABS 01276 - damiann1990 - 15-08-2018

Wymiana pompy pomogło
Można zamknąć