Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jakosć plastikow deski. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Jakosć plastikow deski. (/showthread.php?tid=11520)

Strony: 1 2


Jakosć plastikow deski. - skimir - 24-07-2018 21:47

Witam

Czy fatalny stan plastikow w poliftowych sharanach to norma?
Pourywały mi się zaczepy dolnej części deski (te pod listwą ozdobną). Plastik się kruszy, łamie...
Jest szansa znalezienia tej części w stanie umożliwiającym jej solidne dokręcenie, czy wszystkie z tych roczników są takie i lepiej coś rzeźbić, kleić, sztukować?


RE: Jakosć plastikow deski. - ULTRA - 24-07-2018 22:00

W moim podobnie, nawet desksa w jednym miejscu pękła ...
A pod listwą ozdobną też się kruszy, pomimo tego, że chyba nikt tam nie zaglądał bo pomazane mazakiem.


RE: Jakosć plastikow deski. - DDiablo - 25-07-2018 00:02

Niestety, ale są to mega badziewne plastiki, u mnie deska po łataniu w jednym miejscu pęknięcia i zaczepów, w 2 kolejnych widzę pęknięte. Zastanawiam się nad wymianą przy okazji może na czarny spód, ale jak te z nowszych lat mają też taką jakość to nie wiem czy jest sens. W przedlificie decha to była bajka, jedynie kratki głosników i w pierwszym wypuście problemy z boczkami od foteli były bardziewne. Tutaj nawet boczki drzwi z materiału na wszystkich 4 szt widzę odkleiły się bo gąbka się wykruszyła. Podsufitka też odchodzi.


RE: Jakosć plastikow deski. - wesol - 25-07-2018 06:25

Utlenia się plastik. Pewnie ekologia weszła i muszą dodawać jakieś dodatki do plastiku bio.


RE: Jakosć plastikow deski. - kalamb - 25-07-2018 09:36

Jest z tym duży problem, takie niestety są i tyle. Mam znajomego który sprowadza SGA niestety nie ma dostępnych plastików ponieważ tego typu działalność jest obciążona obowiązkiem oddawania ich do recyklingu.
Klejenie jest bardzo trudne (próbowałem wielu preparatów) to plastik typu PP i trzeba próbować znaleźć klej do tego typu, niedługo będziemy próbować „spawania” bo mam w zasięgu speca. Dam znać o rezultatach


RE: Jakosć plastikow deski. - Czerwony - 25-07-2018 10:13

Może to zabrzmi głupio, ale działa. Moja rada: nie grzebać tam jak nie ma potrzeby. Dopóki się tego nie rozpina, to wszystko gra. U mnie (Galaxy) wszystkie są jeszcze w przyzwoitej kondycji, oprócz centralnego zegarka, który musiałem ze dwa razy wyjąć i chyba jeden zaczep trochę gorzej trzyma.


RE: Jakosć plastikow deski. - kotlet - 26-07-2018 19:32

(25-07-2018 10:13)Czerwony napisał(a):  Może to zabrzmi głupio, ale działa. Moja rada: nie grzebać tam jak nie ma potrzeby. Dopóki się tego nie rozpina, to wszystko gra. U mnie (Galaxy) wszystkie są jeszcze w przyzwoitej kondycji, oprócz centralnego zegarka, który musiałem ze dwa razy wyjąć i chyba jeden zaczep trochę gorzej trzyma.

Dokładnie tak !;-) bo ludzie tam grzebią zakładają pierdoły kamerki brzeczyki lampeczki zegarki głosniczki i inne duperelki , to nie auta z lat 80 gdzie deska była przykrcana srubkami 8 mm , tez tam nigdy nie grzebałem to mój 3 polift kadzyb zrobiłem po 300 tys km i zadnych problemów


RE: Jakosć plastikow deski. - mamwi - 26-07-2018 22:37

Ja też dołożę swoje trzy grosze - u mnie nic nie trzeszczy i nie pęka (2007 rok), ale chyba też nie była rozbierana.


RE: Jakosć plastikow deski. - wesol - 26-07-2018 23:03

Jeszcze za świeża.


RE: Jakosć plastikow deski. - sision - 05-08-2018 19:46

A u mnie w aucie na gwincie trzeszczy wszystko i łamie się wszędzie. Takiego badziewia dawno nie widziałem. Lubię to auto i tylko dlatego nadal je mam, ale wnętrze (jego jakość) to jeden z głównych powodów, dla którego chcę zmienić auto.