Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Prawo i Ubezpieczenia (/forumdisplay.php?fid=83)
+--- Wątek: Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję (/showthread.php?tid=11386)

Strony: 1 2


Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję - morel152 - 14-05-2018 10:53

Dzień dobry, ostatnio czytałem o mozliwości braku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i policy Oc. Czy to prawda? W to prawo weszło już w życie?


RE: Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję - wesol - 14-05-2018 12:32

Jeszcze nie bo system nie trybu. Miało być od maja.


RE: Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję - derka152 - 15-05-2018 13:23

Mi się wydaje, że już gdzieś czytałam o tym, że to już jest. No ale lepiej poczytać dokładnie i się dowiedzieć na 100%, żeby potem nie było Big Grin


RE: Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję - saltech - 15-05-2018 14:43

a ja słyszałem że termin przesunięty na czerwiec bo nie trybi Smile


RE: Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję - wesol - 15-05-2018 17:12

Właśnie wiem że nie weszło bo to nie działało. Ponoć jak wejdzie to tylko dowód osobisty wystarczy że mamy.


RE: Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję - schak - 18-05-2018 13:23

Już oficjalnie piszą wszędzie że od przyszłego miesiąca będziemy jeździć "bez dokumentów".
Ja się zastanawiam tylko jak w przypadku stłuczki lub pożyczenia komuś pojazdu - nie koniecznie komuś obcemu ale np żona.


RE: Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję - wesol - 18-05-2018 13:51

Nie ma znaczenia. W systemie widzą po nr rej kto właściciel czy ma przegląd ubezpieczenie i tyle.


RE: Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję - BOGUSS - 18-05-2018 15:00

Nie ma się z czego cieszyć. To jest pisane palcem na wodzie. Nie wiadomo czy w ogóle w tym roku to ruszy.


RE: Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję - Czerwony - 18-05-2018 15:12

Prawdę mówiąc, to gdyby tylko dowód rejestracyjny był w formie karty - jak DO i prawo jazdy - to żadnego problemu z jego wożeniem nie widzę.


RE: Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję - mamwi - 18-05-2018 21:23

System CEPIK 2 już jest, od początku roku, ale odczytanie z niego cokolwiek graniczy z cudem. Informacja jest tak zagmatwana, że nie wiadomo o co chodzi.