Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Seat Alhambra 1996 2.0 ADY REMONT - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Seat Alhambra 1996 2.0 ADY REMONT (/showthread.php?tid=11355)



Seat Alhambra 1996 2.0 ADY REMONT - ertman176 - 04-05-2018 17:31

Witam

Nazywam się Paweł i "odziedziczyłem" rodzinnego Seata który jest w naszej rodzinie od 2002 roku. I od tego roku też ma założone LPG. Samochód stanął pod chmurką [po przejechaniu w naszych rękach ~120tys km] około rok temu gdy ojciec stwierdził że chyba już czas rozejrzeć się za nowym autem [wybrał sharana 2.0 2006] gdyż koszty naprawy wydawały się dość spore a i nie szło tego zrobić na raz. A samochodu używa codziennie. Ale nie o tym.

Seat stanął pod chmurką około rok temu, był [jest cały czas] ubezpieczony, przegląd wyszedł w wrześniu ale już po przeprowadzeniu niezbędnych napraw przegląd jest już zrobiony.

Samochód ma jak na ten moment:

Nowe świece, nową kopułkę, nowe tarcze + klocki na przodzie, nowe tarcze i nowe zaciski na tyle, nowe przewody hamulcowe tył, nowy tłumik środkowy, nowe amortyzatory przód, nowe łączniki. Wszystko to wymienione samemu. No i maglownica także jest po regeneracji [wyjęcie w własnym zakresie, oddanie do naprawy, włożenie też samemu].

Teraz odbywa się podklejanie plastików itd. Jak trochę siły odzyskamy to po kolei będziemy dalej działali z samochodem. Przymiarka jest do amorów na tył ale zobaczymy co wyjdzie po drodze.

Samochód ogółem już jeździ normalnie [chociaż w trasę to trochę za wcześnie] ale jest też lista rzeczy do zrobienia. I tutaj chciałem zapytać co zrobić gdy:

1. Samochód ma wycięty katalizator - zakładać nowy czy zostawić jak jest?

2. Skrzynia biegów ma mankament - wrzucić jedynkę jest dość trudno, nie tyle do lewej co do przodu. Dalej na 2,3 itd działa jak powinno.

3. Samochód przed "zimowaniem" miał taki problem że czasami mimo dodaniu gazu samochód nie chciał przez moment jechać. Jakby nie reagował na pedał gazu, albo zaczynał szarpać. Nazywaliśmy to czkawką. I nie ważne czy benzyna czy lpg, nie ważne czy zimny czy ciepły.

4. Czy ktoś robił może generalny remont silnika ADY i z jakimi kosztami trzeba się liczyć ?

5. Ktoś w własnym zakresie korzysta z OBD2 i jest w stanie podpowiedzieć od czego zacząć [wybór urządzenia/programu]. Powiedzmy że to czysta ciekawość i chęć nauki a nie zarabianie na chleb. Ojciec jest elektronikiem [ale takim od RTV] i po prostu zżera nas ciekawość aby trochę przy okazji się poduczyć w temacie mało nam znanym.

PS. Dodam że jest to mój pierwszy samochód na własność, dostałem go za 0zł. A 0zł + 2k-3k pln to nadal 2-3k pln a nie 5-10k pln do którego za chwilę i tak będę musiał włożyć podstawowe "eksploatacyjne" części. I wszystko mam nowe/sprawne. I wszystko [prawie] jak do tej pory odbywa się bez pomocy "mechanika".

Mam nadzieję że nie przy długi ten post a znajdą się osoby które mogą coś podpowiedzieć.