Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
VW Sharan mkI - Stacja Multimedialna poprawne podłączenie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Car Audio (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: VW Sharan mkI - Stacja Multimedialna poprawne podłączenie (/showthread.php?tid=11338)



VW Sharan mkI - Stacja Multimedialna poprawne podłączenie - dj_zuczek - 26-04-2018 11:12

Witam mam problem ze stacją multimedialną gdy podłączę normalnie to da się ją włączyć po przekręceniu klucza ale część ustawień jest zapisana a część się resetuje gdy podłączę po przez zmostkowanie że z pinu 7 idzie kabel do kostki w radiu pin 7+4 to radio działa bez kluczy ustawienia wszystkie się zapisują ale cały czas świecą klawisze nawet po wyłączeniu radia może ktoś poradzi co zrobić

Moje auto to VW Sharan po lifcie 2005 rok wcześniej siedziało tutaj radio navigation system mcd

Mam takie radio

[Obrazek: HTB1cZzbXVGWBuNjy0Fbq6z4sXXab.jpg]


RE: VW Sharan mkI - Stacja Multimedialna poprawne podłączenie - wesol - 26-04-2018 14:42

Tak jak w tym pierwszym podanym wariancie tylko skrosuj kable między sobą czyli zamień miejscami.


RE: VW Sharan mkI - Stacja Multimedialna poprawne podłączenie - dj_zuczek - 26-04-2018 14:59

Czyli jak ? pin 4 i 7 zamienić miejscami ?

I powinno być okej ?

I czy nie rozładuje mi taka kombinacja akumulatora ?


RE: VW Sharan mkI - Stacja Multimedialna poprawne podłączenie - wesol - 26-04-2018 16:03

A czemu miałoby rozładować? Dość często mylą producenci te kable żółte z czerwonym.


RE: VW Sharan mkI - Stacja Multimedialna poprawne podłączenie - dj_zuczek - 26-04-2018 19:27

Zamieniłem pin 4 z pinem 7 teraz pamięta ustawienia ale działa tylko po przekręceniu kluczyka a po wyjęciu gaśnie ale pamięta ustawienia a jak zrobić żeby działało bez kluczy też ?


RE: VW Sharan mkI - Stacja Multimedialna poprawne podłączenie - wesol - 26-04-2018 20:44

Ta druga opcja ci podałeś czyli pin 7 plus 4 do stałego plusa. Pisałeś że wadą jest to że podświetla przyciski czy coś. To zazwyczaj można w ustawieniach menu radia wyłączyć a napewno w pionierach.
Nie wiem co dokładnie chcesz osiągnąć czy ma działać po stacyjce czy nie czyli ciągle czy jak już.


RE: VW Sharan mkI - Stacja Multimedialna poprawne podłączenie - dyzioNR1 - 26-04-2018 21:53

Tobie chyba chodzi o to, żeby działało niezależnie od kluczyka w stacyjce...

Hej żuczku, ja mam chyba takie samo radio, w kostce był bigos.

Zobacz w instrukcji i porównaj z kostką u siebie, ja miałem za dużo kabli w kostce od radia vs. potrzebne kable do podłączenia z instalacji auta.

Polecam Ci rozpiskę kostki na MCD starej lub na górze działu Car Audio.

W prawdzie po montażu, ale znalazłem też ciekawy wpis kolegi kalamb

http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=9885

Ja u siebie właśnie na obawę rozładowania aku zostawiłem radio w opcji wyjmuję kluczyk i nie działa. Często będziesz używał bez kluczyka w stacyjce?

Masz też opcję wyłączenia podświetlenia przycisków sterowanych włącznikiem świateł, ale ciągłe ich świecenie raczej miało inny powód - np. złego podłączenia kabelka ILL (np. do stałego plusa)

ja kilka roszad w kostce zrobiłem, żeby to funkcjonowało. Nawet balans głośników był odwrotnie Smile

..no i nie ja moderator, ale może dopisuj się do dalszego ciągu odpowiedniego posta, potem łatwiej szukać.