Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Dział: Analizy logów (/forumdisplay.php?fid=15)
+---- Wątek: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 (/showthread.php?tid=10862)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - Bogos - 12-11-2017 18:24

Musisz pamiętać że wysokie korekty to nie tylko problem z pompowtryskiem. Na te korekty to i stan samego cylindra a dokładnie jego kondycja ma znaczenie. Upg,zawory pierscienie. Wydaje mi sie że znów cie czeka zamaiana miejscami tych pompek aby sie upewnić że to one. Jeśli masz gwarancję to ,dzwon i pytaj . Może coś wskóraszSadSad Ehhhhh


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - telo777 - 12-11-2017 18:29

(12-11-2017 18:24)Bogos napisał(a):  Musisz pamiętać że wysokie korekty to nie tylko problem z pompowtryskiem. Na te korekty to i stan samego cylindra a dokładnie jego kondycja ma znaczenie. Upg,zawory pierscienie. Wydaje mi sie że znów cie czeka zamaiana miejscami tych pompek aby sie upewnić że to one. Jeśli masz gwarancję to ,dzwon i pytaj . Może coś wskóraszSadSad Ehhhhh

Rozumiem. Ale czy jeżeli miałbym podejrzewać silnik to czy miałbym na starych pompkach tydzień temu korekty rzędu 0.02, 0.09, 0.20? Jest to możliwe, że mimo winy silnika stare pompki miały naprawdę dobre korekty ale bardzo wysokie BIPy?


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - Bogos - 12-11-2017 18:42

Gdybym był Tobą to. Podmień 1 z 4 pompką. Jak pójdą korekty za pompką to daj na gwarancję.


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - telo777 - 12-11-2017 18:53

(12-11-2017 18:42)Bogos napisał(a):  Gdybym był Tobą to. Podmień 1 z 4 pompką. Jak pójdą korekty za pompką to daj na gwarancję.

W porządku. Tak zrobie. Jutro około 15 zrobię tak jak mówisz i wieczorem na pewno napiszę tutaj czy cos się zmieniło. Dziękuję bardzo za chęć niesienia pomocy


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - wesol - 12-11-2017 19:26

zamiana miejscami i sprawdzenie oringow. Sadze ze oringi niszczy i wtedy pompka zasialana jest piana a to musi skutkowac mniejszym podlaniem paliwa na dany gar czyli korekcja idzie na plus mocno. Te silniki PD to niestety maja juz przelatane dawno pol banki na liczniku i po 15 lat wiec gniazda sa wybite ze szkoda gadac. Te gniazda padaja juz od 10 lat wiec tu to standard. Tydzien dwa tgodnie jest dobrze i korekcje sa okej a potem niestety wszystko sie sypie.


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - telo777 - 12-11-2017 19:57

Oringi założyłem nowe ale upewnie sie że jest z nimi wszystko ok


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - wesol - 12-11-2017 21:15

nie chodzi o nowe czynie nowe. Ja tez pierwszym razem zalozylem nowe a za 3 dni juz wyciagalem pompki bo korekcje szalaly. Maja byc niepokaleczone i maja tak zostac w tej kondycji.


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - telo777 - 28-12-2017 11:01

Witam. Trochę to wszystko trwało, ale sprawdziłem wszystko i wysłałem wtryski do punktu, który je regenerował i jak przypuszczałem, jeden był uszkodzony. Naprawiono go i zamontowałem wtryski. BIPy nadal lekko wysokie ale staram się o nich nie myśleć, dawki paliwa już ok. Ale jedno mnie martwi, silnik jest głośniejszy oraz ma lekką "czkawkę". Czuć lekkie poszarpywanie jakby trząsł się z zimna.

I najważniejsze, odpadła mi malutka rureczka z pomiędzy wałków pompowtryskiwaczy która wchodziła pomiędzy w małe dziurki. Doczytałem, że są to BROKI. Czy to właśnie może powodować takie zachowanie i czasami pukanie z filtra powietrza (ale nie zawsze)?

Czytałem, że można wbić je z klejem do metalu, ale czy mogę zamiast jednego wsadzić dwa w każdego osobno?

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - wesol - 28-12-2017 12:59

Możesz zrobić fotkę co ci wypadło z tych pompowtryskow.


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - telo777 - 28-12-2017 14:48

Z wałka, który napędza pompowtryskiwacze wyleciało to co na tym zdjęciu.
https://goo.gl/images/6nL4Ga

Aha, dodam, że nie mam tej części bo zauważyłem już tylko dziurę. Co mogę innego tam dopasować? Czy mogę nita oblepić klejem do metalu, wnitować tam, odciąć nadmiar i zabić punktakiem? Lub może gdzieś dostanę same broki?