Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Dział: Analizy logów (/forumdisplay.php?fid=15)
+---- Wątek: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 (/showthread.php?tid=10862)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - telo777 - 06-11-2017 05:36

(05-11-2017 22:48)wesol napisał(a):  Tyle razy mowilem ze zalanie oleju do 2t obniza bipy. Ale to ich przecie nie leczy. To tylko póki jest ten olej w paliwie je dosmarowuje chwilowo. Ale lej olej do auta ktore ma dpf to zobaczysz jak szybko usmiercisz ten fitr a przy okazji turbine i wtryski tez.

Dziękuję za słowa ostrzeżenia. Bardzo doceniam pomoc, jednak nie jestem w stanie znać wszystkich wypowiedzi na forum ;-)
Wyjeżdżę to paliwo do końca i zobaczę co się będzie działo. Na chwile obecną finansowo wydaje mi się, że tylko używane pompki po okolo 300-350zl z wydrukami ze stołu i gwarancja rozruchową wchodzą w grę.


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - wesol - 06-11-2017 06:46

Ta jasne. Powodzenia w znalezieniu takich pompek.


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - telo777 - 06-11-2017 07:45

(06-11-2017 06:46)wesol napisał(a):  Ta jasne. Powodzenia w znalezieniu takich pompek.

Chodziło mi o to, że takie właśnie widziałem. Daja niby 21dni gwarancji. Ale jest zakład, gdzie możliwy montaż u nich. Wiec niech wsadzą i podłączymy i zobaczymy. Jak będzie ok to ok. Jak nie niech wyciągają. Tak myślałem.


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - wesol - 06-11-2017 08:10

A to probuj. Cale 21 dni gwarancji? Nie no pieknie. Moze na godziny niech to przelicza bedzie duzo wieksza liczba.


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - telo777 - 06-11-2017 08:33

Ja rozumiem, że to nie jest gwarancja. Może zdechnąć za 2 miesiące, rozumiem to. Jest to czas na sprawdzenie, czy to w ogóle działa. Ale gdzie szukałem regeneracja za sztukę 685zł. Chyba, że kolega Wesol zna kogoś kto robi trochę taniej a dobrze to bardzo bym prosił o jakiś namiar. No bo szukałem sam ale nie mam pojęcia komu można zaufać.


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - wesol - 06-11-2017 12:49

U Jacka Bugajskiego z Lowicza 509963064


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - telo777 - 06-11-2017 14:46

(06-11-2017 12:49)wesol napisał(a):  U Jacka Bugajskiego z Lowicza 509963064

Dziękuję serdecznie


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - telo777 - 12-11-2017 13:02

Witam. Zakupiłem pompki regenerowane z firmy zajmującej się regeneracją. Kurier przywiózł nowe i zabrał stare. Dostałem gwarancję itp na 12 miesięcy.
Wtryski zamontowane tak jak powinno się to robić, dostałem wtryski bez uszczelek, więc musiałem zakupić nowe komplety.

Logi na nowych wtryskach statyczne https://log.malonetuning.com/spreadsheet/34787


Samochód, odpala dobrze, ale się trzęsie silnik na wolnych obrotach jakby miał odpaść...
Dawki ogromne, na początku były w granicach 1,12, po dwóch dniach jak widać....

Rozumiem, że pompki śmietnik mi przysłano? Raz ustawione na 225 stopni, potem na 180 i nic nie zmieniło to.

Czy mogę reklamować pompki wymagając nowych razem z zestawem uszczelek lub zwrotem kosztów za wymianę itp? (pytam, czy ktoś zna przepisy i prawa na moją stronę). Jutro będę dzwonił do firmy, ale najpierw chciałem zasięgnąć waszej opinii. Synchronizację wałka rozrządu mam na 0 więc chyba tu będzie dobrze?


Czy może po wymianie powinienem zrobić jakąś adaptacje???


Czekam na informacje z niecierpliwością....


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - Bogos - 12-11-2017 15:16

Bardziej szukałabym tutaj winy w złym montażu tych pompek . Sam to robiłeś czy ktoś cije wbijał w gniazda pompek że tak powiem??


RE: Uprzejmie proszę pomóc mi przeanalizować Logi wtrysków i przepływomierza AUY 115 - telo777 - 12-11-2017 15:36

(12-11-2017 15:16)Bogos napisał(a):  Bardziej szukałabym tutaj winy w złym montażu tych pompek . Sam to robiłeś czy ktoś cije wbijał w gniazda pompek że tak powiem??

Kolego Bogos, sam je montowałem. Z należytą dbałością o szczegóły. Wcześniej moje pompki też sam montowałem i wszystko było dobrze. Nie wiem gdzie mógłbym popełnić błąd. Uszczelki założone nowe, gniazda dokładnie wyczyszczone i odtłuszczone, pompki ręcznie wsadzone równo w gniazda, piny i kostki wyczyszczone i dogięte, dokręcone nowymi śrubami z siłą 4N i 90 stopni, suwmiarką odmierzone od krawędzi głowicy, śruby za pomocą czujnika zegarowego z najniższego poziomu do oporu i minus 225 stopni na początku (gdy chodził jak chodził cofnięte do 180 stopni). Gdzie mógłbym tu popełnić błąd? Bo niestety finanse się już totalnie wyczerpały... a naprawdę staram się to naprawić, żeby chociaż 1 miesiąc się ten nieszczęsny Seat nie psuł... rozważę każdą pomoc, co mogę z tym teraz zrobić?
Silnik jakby miał czkawkę, co jakąś chwilę nim szarpnie w bok. Wczoraj dawki nie były najlepsze ale żadna nie było ponad normę w granicach 1.8 dzisiaj widać na logach.... czemu się pogorszyły z dnia na dzień....