Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
nie moge podlaczyc radia - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-CAR-AUDIO-CB-RADIO-NAWIGACJE)
+--- Dział: Car Audio (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Car-Audio)
+--- Wątek: nie moge podlaczyc radia (/Thread-nie-moge-podlaczyc-radia)

Strony: 1 2


nie moge podlaczyc radia - zaba_25 - 15-11-2011

witam ma problem z radyjkiem
zakodowalo mi sie orginalne radio.wrzucilem swoje i gralo przez chwile super i dzialalo z kluczyka (wl,wyl) po paru minutach przestalo grac.vag pokazuje mi jakis blad na radiu(nie moge go skasowac).duuuuuzo sie na kombinowalem z kabelkami zeby osiagnac jakis rezultat.pominalem zolty kabelek memory i teraz gra ale nie dziala teraz z kluczyka tzn musze sobie sam wl a pozniej wyl.przez to idzie sygnal caly czas na wzmacniacz i czuje ze nie dlugo baterie mi szlak strzeli.jak to odkrecic z tym zakodowanym radiem(kodu nie mam)
tzn zeby moje radio dzialalo z kluczyka.
jak ktos ma jakis pomysl prosze piszcie.
dzieki


RE: nie moge podlaczyc radia - czarny1976 - 16-11-2011

To chodzi Ci o rozkodowanie radia czy żeby chodziło z kluczyka? Bo to 2 różne sprawy.

















RE: nie moge podlaczyc radia - zaba_25 - 04-02-2012

zeby dzialalo z kluczyka
jak podlacze kabelki tak jak powinny byc to radio nie dziala


RE: nie moge podlaczyc radia - wesol - 04-02-2012

spalony bezpiecznik musi byc i jest brak zasilania na radio.
Niezawsze trzeba wprowadzac kod by radio dzialalo. Ma ori radio gamma ktore to bylo wraz z golfem i podlaczylem na chwile do auta to na samym poczatku nie dawalo sie uruchomic ale po 2 minutach bez wpisywania kody zaskoczyło.


RE: nie moge podlaczyc radia - daneczek76 - 05-02-2012

podłącz na krzyż żółty z czerwonym , a czerwony z żółtym i będzie ok. juz gdzieś na forum jest na ten temat.


RE: nie moge podlaczyc radia - zaba_25 - 07-02-2012

probowalem juz zamieniac zolty z czerwonym i nic
w tej chwili czerwony z zoltym przy radiu polaczony i do kostki tylko z czerwonym.inaczej nie chce grac.(ale nie dziala z kluczyka a to wlasnie chcialbym zrobic)
czy mozliwe ze po zakodowaniu orginalnego radia poszedl jakis blad do kompa i przy podlaczeniu zoltego kabelka(memory) cos jest nie tak??
bo przez pierwsze minuty po zakodowaniu org radia moj pionier gral normalnie a potem zgasl.
jak polacze kabelki tak jak byly i byc powinny i wloze org radio to dziala (znzczy chodzi mi o prad lecz na wyswietlaczu jest SAFE)a jak wkladam swoje to nie dziala nic.
zapomnialem dodac ze sprawdzalem vagiem na org radiu i byl jakis blad na radiu(nie pamietam jaki) i nie moglem go skasowac


RE: nie moge podlaczyc radia - daneczek76 - 08-02-2012

Nie możliwe kod do radia jest przechowywany w szafie (zestaw liczników ) i po podłączeniu fabrycznego radia kod jest stamtąd z czytywany i on nic z radiem "nie fabrycznym" nie ma wspólnego.


RE: nie moge podlaczyc radia - zaba_25 - 09-02-2012

wiec chyba nic innego mi nie pozostalo jak wlaczac i wylaczac samemu.nie mam juz pomyslow jak to ogarnac.........



RE: nie moge podlaczyc radia - daneczek76 - 09-02-2012

może jak byś podał model pioniera zobaczyli byśmy jak w nim kable wyglądają na neci i może cos by się wymyśliło. po prostu przy kostce są dwa plusy od stacyjki który znika po wyciągnięciu kluczyka lub pojawia się po włożeniu i przekręceniu, i drugi stały który podtrzymuje memory.
Można to łatwo sprawdzić , żaróweczka 12v do jednego z kabli drugi koniec żarówki do masy i szukasz plusa od stacyjki, i tak samo z drugim.


RE: nie moge podlaczyc radia - sk4000 - 09-02-2012

Ja jak podłączałem kiedyś swoje radio (nie fabryczne) to zrobiłem jakieś zwarcie i spaliło mi jedną ścieżkę przy stacyjce i miałem tak samo jak Ty - fabryczne chodzi a niefabryczne cisza. Dopiero mi elektryk podał napięcie od kabla z klimatronika i teraz radio (to niefabryczne - notabene też Pionek) mi gra tylko przy włączonym zapłonie. Musiałbym stacyjkę wymieniać żeby było OK.