Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kupno - Sharan Alhambra Galaxy - wybór/rodzaje/na co zwrócić uwagę - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Kupujemy-Samoch%C3%B3d)
+--- Wątek: Kupno - Sharan Alhambra Galaxy - wybór/rodzaje/na co zwrócić uwagę (/Thread-Kupno-Sharan-Alhambra-Galaxy-wyb%C3%B3r-rodzaje-na-co-zwr%C3%B3ci%C4%87-uwag%C4%99)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: jaki silnik PB i jaka skrzynia? Przedlift polift? - saltech - 29-12-2017

hej,
ja posiadam polifta 2001 2,8 lpg i automat jatco, przebieg mam dopiero 365000 i nadal jedzie Smile

kupiłem z przebiegiem 300000, wymieniłem olej w automacie i teraz będę wymieniał ponownie.
pb w mniejszej pojemności i automat to według mnie pomyłka. za ciężkie auto do automatu i przy silniku 1,8 2,0 lipa będzie.

jak automat to tylko 2,8. lpg poniżej 3500zł za montaż raczej nie możliwe. tylko ciężko będzie ładną sztukę znaleźć ale się trafia.


RE: jaki silnik PB i jaka skrzynia? Przedlift polift? - tmea - 29-12-2017

ciekawe czy nie mialeś robionego już automatu Smile ja się zastanawiam bo 10 000zł to raczej przedlift będzie a tam V6 był cieńki straszliwie. A jak jest z naprawami V6? da się rękę sadzić czy często trzeba wyciągać silnik? naprawy będę robił sam więc wiecie Smile BTW 1.8T 150KM z chipsem na 180 też daje rade Big Grin


RE: Kupno - Sharan Alhambra Galaxy - wybór/rodzaje/na co zwrócić uwagę - zyga4don - 29-12-2017

Spokojnie kupisz polifta za 10k, ja osobiście polecam 1.8T, można zawsze pomodzić, ubezpieczenie tańsze, garów mniej. Co do skrzyni padł mi manual w moim sharanie i powiem ci tak, bogu dziękowałem że to nie automat, skrzynia z wymianą zamknęła się w granicach 1,3 tys, dobry automat to minimum 2tys goła skrzynia.
No i mogę jeszcze coś dodać od siebie z porównania jazdy automatem a manualem w tym silniku, automat jedzie słabiej w moim mniemaniu i powiem szczerze że długo szukałem sharana w automacie i ciężko było z moim budżetem (15k 3 lata temu) trafić coś sensownego przy ogaraniczeniu poszukiwań do automata. Kupiłem manual 6 biegów i nie zamieniłbym go na auto, może nie ze względu na wygodę ale na osiągi.



RE: Kupno - Sharan Alhambra Galaxy - wybór/rodzaje/na co zwrócić uwagę - KarDob - 30-12-2017

Niedawno miałem ten sam dylemat co ty i szukałem 1.9 TDI ale trafił się 1.8 t z gazem i tego kupiłem. Jestem naprawdę zadowolony z tego samochodu no i koszty eksploatacji są mniejsze niż w przypadku diesela. Zwróć uwagę na obicia drzwi wewnętrznych bo u mnie wszędzie odkleja się materiał i będę musiał zrobić z tym porządek a do tego wszystkie inne plastiki wnętrza i czy trzymają się swoich miejsc na sztywno tak jak powinny bo u mnie ponownie wiele było połamanych a wbrew pozorom te wszystkie drobiazgi nie są tanie.
Przy zakupie nie zwróciłem też uwagi że jedno z lusterek które się nie składa bo coś je trzyma.

Życzę powodzenia