Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? (/showthread.php?tid=10830)

Strony: 1 2


sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? - basti - 01-10-2017 10:37

Witam wszystkich forumowiczów i prośba o odp. Sprawdzam Sharan 2005r. w Niemczech miał kilku właścicieli, niby wszystko ok , ale nurtuje mnie ta piękna kierownica. Czy jest możliwe dla tego roczniku , ze to oryginał z pakietu dodatkowego wyposażenia , czy też było coś przekładane? Nie jest to wersja specjal...


RE: sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? - wesol - 01-10-2017 12:59

Kiera z nowych vagow. Dosc droga. Zaleznie od wersji co i jak to cena sporo ponad kafla.
Nie wychodzil zaden sga z taka kiera.


RE: sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? - koleś - 01-10-2017 17:50

A przepraszam. Masz rację z ceną.

To jest ta kierownica:


http://allegro.pl/kierownica-vw-golf-vi-gti-skora-i6979937132.html

Do tego airbag i będzie 1200-1300 zł.


RE: sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? - basti - 02-10-2017 21:51

Piękne dzięki za szybką pomoc. Czekałem na odpowiedź z Niemiec, skąd ta kierownica. Obecny właściciel twierdzi, że wymienił ją na taką 4 lata temu, bo oryginał mu nie odpowiadał (chciał mieć ładną i modną). No niby pięknie , ale teraz pytanie , czy kierownice miedzy różnymi modelami tego auta odległymi w produkcji o kilka lat , można sobie tak po prostu przekładać, wiązki podłączeń poduszki są takie same? Sorry , jeżeli pytam infantylnie, ale się po prostu nie znam.


RE: sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? - wesol - 02-10-2017 22:07

poduszka to tak jak odpalenie dynamitu. zapalnik w dynamit plus dwa kable i detonator. Dwa kable te czy tamte to nie istotne. a co do pasowania kiery na wieloklin- wiekszosc pasuje w swojej marce a nwet gdyby nie to sie dorabia/przerabia taka przelotke i po temacie.


RE: sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? - koleś - 02-10-2017 22:37

W całej grupie VW wieloklin jest taki sam.
Ja miałem u siebie kierownicę z Audi 80 jak moją dawałem szyć.
Nie wiem od którego roku takie mocowanie jest stosowane ale dziś np. miałem Passata B5 z roku 1999 i mógłbym jego kierownicę zamontować do Sharana z 2012 roku.

Jeśli chodzi zaś o podłączenie poduszki z kierownicy o której tu mowa to jest do tego oryginalny kabelek. Mam taki u siebie w Fabii.

Jutro zrobię mu fotkę i napiszę numer.


RE: sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? - wesol - 02-10-2017 23:10

Nie tak do konca w calej grupie. Pomijam juz jakies tam golfy 2 bo to zabytki od 10 czy wuecej lat ale T4 ma inny wieloklin i nie pomieszasz kier z golfem 4 czy sharanem. Ale owszem wiekszosc ma zamienne kiery.


RE: sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? - Czerwony - 03-10-2017 08:48

Nie byłbym taki ufny, że powód wymiany był tylko estetyczny. Takie auto warto uważniej sprawdzić, czy dzwonu nie było. Podobnie, jak przy nowych "tjuningowych" lampach w starym samochodzie.


RE: sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? - wesol - 03-10-2017 11:49

W sga deska i pasy to mega kasa takze kiera przy tym to pikus. Teraz troche spadly ceny ale jeszcze ze 5 lat temu to byl mega koszt.


RE: sharan 2005 - taka kierownica, czy to fabryczne? - koleś - 03-10-2017 17:54

(03-10-2017 08:48)Czerwony napisał(a):  Nie byłbym taki ufny, że powód wymiany był tylko estetyczny. Takie auto warto uważniej sprawdzić, czy dzwonu nie było. Podobnie, jak przy nowych "tjuningowych" lampach w starym samochodzie.


A ja uważam, że powód wymiany był tylko estetyczny. Jakby powodem był wypadek to dużo taniej dostałby oryginał.