Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
vcds/vag/polski vag - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: vcds/vag/polski vag (/showthread.php?tid=10782)



vcds/vag/polski vag - Piter1028 - 09-09-2017 01:07

witam, mam problem po podlaczeniu przewodu do samochodu i do laptopa, vcds i vag nie łaczy sie z samochodem ale polski vag tak, czemu tak sie dzieje?


RE: vcds/vag/polski vag - mamwi - 10-09-2017 21:37

Słuchaj, spróbuj wszystko wywalić i zainstalować od nowa. Ja zawsze zaczynam od polskiego vaga, bo on robi mi wirtualny port com, a potem ładuję 3.11 i śmiga bez problemu. Jeżeli jeden się łączy, a drugi nie, to jest to wina programu. Może jakiegoś niepełnego vaga masz?


RE: vcds/vag/polski vag - Piter1028 - 11-09-2017 00:47

ogólnie testowałem chyba wszystkie możliwe vagi i żaden nie działa, nie chce się połaczyć, jedynie tylko polski vag, ustawiam port np com 1 i polski vag to ogarnia a np vcds czy vag com nie, czy moze miec to zwiazek z orginalnościa?


RE: vcds/vag/polski vag - wesol - 11-09-2017 07:03

Nie ma znaczenia jaka wersja vaga. Trzeba w windowsie i w tym programie ustawic te same porty com. Np port com 3 lub 4. Mozna i 1 czy 2 ale pamietajmy ze mamy inne tez sprzety na compie np bluetooth ktory tez sobie zajmuje kilka portow domyslnie. Zazwyczaj albo 1, 2 a czasami jakies ofnaste. Czyli mamy wolny port com3 to taki wybieramy i windzie i taki sam w programie vag com. To jest dziecinnie proste.


RE: vcds/vag/polski vag - Piter1028 - 11-09-2017 13:18

a czy może być też wina kabla vag sprowadzonego z chin?


RE: vcds/vag/polski vag - wesol - 11-09-2017 13:32

Jesli dziala na jednym programie to musi dzialac na innym.


RE: vcds/vag/polski vag - mamwi - 12-09-2017 19:26

Zgadza się. Jakby kabel był walnięty, to nic by nie działało.
Przeczytaj to: [attachment=5848] Mi chodzi nawet na WIN 7