Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
system RSE - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Car Audio (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: system RSE (/showthread.php?tid=10657)



system RSE - yoko - 20-07-2017 00:01

Witam wszystkich
Mam małe pytanko. Wiec tak nabylem ostatnio vw sharana z 2007r. w nim znajduje sie radio MFD i zagłówki multimedialne zas po siedzeniem kierowcy byl prawdopodobnie odtwarzacz dvd lub coś w ten deseń w necie znalazem wzmanke iz do vw byl montowany system RSE lecz tam odtwarzacz dvd jest przy suficie.Moje pytanko czy może ktoś się spotkal z tym systemem i czy ma podobnie jak ja montowane to cos Smile pod siedzeniem kierocy i co to jest jakiś namiar na to bym prosił,


RE: system RSE - kalamb - 20-07-2017 01:09

RSE (Rear Seat Entertainment lub Rear System Entertrainment) to zaawansowany system multimedialny dla pasażerów tylnych siedzeń.
System RSE składa się z następujących elementów: odtwarzacz DVD łatwo dostępny w konsoli środkowej między przednimi fotelami, dwa niezależne panoramiczne ekrany zamontowane w przednich zagłówkach, nadajnik zdalnego sterowania i dwie pary niezależnych bezprzewodowych słuchawek na podczerwień.
Wejście AUX umożliwia podłączenie zewnętrznego sprzętu, na przykład konsoli do gier, odtwarzacza iPod® lub MP3, kamery wideo, laptopa lub dodatkowego przenośnego odtwarzacza DVD.
Dwa monitory działają niezależnie od siebie, co pozwala na oglądanie filmu na jednym ekranie i jednoczesne używanie drugiego ekranu do gier wideo. W ten sposób pasażerowie tylnych siedzeń mają dostęp do indywidualnej rozrywki, bez sprzeczek związanych z jej wyborem ;-)
Nie sądzę zatem aby pod siedzeniem znajdował się fabryczny odtwarzacz DVD choćby dlatego ze utrudniony byłby dostęp do urządzenia. To coś pod siedzeniem to raczej moduł sterujący pracą ekranów zagłówkowych. Niestety nie posiadam danych systemów RSE
montowanych w VAGach aczkolwiek faktycznie montowane były w suficie ( miniatura1) i dwa monitory w zagłówkach ( miniatura2 )
Od roku modelowego 2009 pojawiły się systemy RSE ( np montowane przez Volvo ) z większymi 8" monitorami uchylnymi, które były jednocześnie odtwarzaczami płyt multimedialnych.
Podejrzewam samoróbkę, poprzedni właściciel zamontował zagłówki z monitorami bądź wymienił fotele a odtwarzacz umiejscowił właśnie pod siedzeniem ;-)


RE: system RSE - wesol - 20-07-2017 06:26

sprzet archaiczny. Brak dalszego rozwoju, brak usb brak czytania innych nosnikow systemow kodowania video itd. Do tego jeszcze ekrany prymitywne. No ale ludzie jeszcze montuja kaseciaki. naped dvd napewno jest w tunelu srodkowym w tylnej czesci.


RE: system RSE - andrew7800 - 20-07-2017 09:10

Oryginalnie w zagłówki montowano wyświetlacze i kable ukryte były w fotelach. Kable schodziły pod fotel gdzie była centralka sterująca oraz odtwarzacz DVD. Widziałem taki system kilka razy i zawsze wyglądało to tak samo. Na panelu środkowym było MFD. Pomiędzy fotelami był schowek do którego mozna było podłączyć kilka rzeczy.
Tak wyglądał odtwarzacz pod fotelem:

[Obrazek: 501254712_2_644x461_monitory-lcd-visteon...djecia.jpg]


RE: system RSE - yoko - 23-07-2017 22:12

Witam.
Serdecznie dzieki za odowiedz, Tak jak piszecie nie jest to sprzet pierwszej młodości lecz juz znajduje się w aucie wieć jak się uda dokupię dvd i centralkę i moze go wskrzeszę. najbardziej chodzi o bajki dla dzieci. Tak jak kolega Andrew7800 pisze tak to wygląda u mnie. Koledzy mam jeszcze jedną prośbę jak byście mogli podjacie mi jakieś nr seryjne model coś po czym będę mógł poszukać dvd i centralki sterującej.


RE: system RSE - andrew7800 - 24-07-2017 18:43

Nie mam nr bo zapodziałem fotkę. Jeśli chcesz takie DVD jak na fotce wyżej w moim poście to ma mój dobry znajomy na sprzedaż. Przy tym DVD jest jeszcze jakaś centralka i kabelki z kostkami. Jak chcesz to podam do niego namiary i to się dogadacie.Wink


RE: system RSE - jani68 - 25-07-2017 20:18

Witam ja mam u siebie coś takiego DVD działa ale jeszcze nie puszczałem bo leci cały czas z usb
A to jest ten sterownik i DVD tam widać numery


RE: system RSE - yoko - 27-07-2017 22:21

Witam. Chłopaki dzięki w takim razie za pomoc. Andrew7800 jak możesz podeślij mi namiar na kolegę to się z nim skontaktuje w sprawie części. Będę wdzięczny. Jani68 u mnie brak jest tego sodkowego tunelu więc prawdopodobie wszystko było pod siedzeniem. śladów demontażu tunela też brak.


RE: system RSE - andrew7800 - 28-07-2017 13:24

Wiadomość poszła na priva.Wink


RE: system RSE - yoko - 31-07-2017 22:42

Chłopaki serdeczne dzięki za pomoc.