Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Sharan AUY Tiptronic Chip ? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: TUNING (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Mechaniczny (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Diselek (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: Sharan AUY Tiptronic Chip ? (/showthread.php?tid=10573)

Strony: 1 2 3


Sharan AUY Tiptronic Chip ? - sebter - 19-06-2017 14:32

Używałem szukajki ale nic nie mogę znaleść w tym temacie, mianowicie chodzi mi o chip tuning w Sharanie z TipTronicem (O9A (JF506E)) Specyfikacja podaje, że ta skrzynka wytrzymuje do 350NM, czyli seria ma 310 NM, po programie średnio jakieś 370-380 NM, lata ktoś czymś takim po programie ? Chodzi mi oczywiście o żywotność skrzyni ...


Pozdrawiam !


RE: Sharan AUY Tiptronic Chip ? - wesol - 19-06-2017 17:09

troche wyobraznia poniosla. Te auta nigdy nie mialy 310 Nm. na papierze maja niby tyle ale tyle to ma ASZ w golfie 4 bo ARL ma 320 niby w papierach. AUY to taki AJM i te maja zazwyczja okolo 290Nm Za to po programie maja tez zaleznie jak ktos poszalał. Jelsi z rozumem robione to jakies 340-350 Nm wychidzi. Ja mialem z rozumem robiony pierwszy soft i wyszlo 360Nm bo tak robiony w piku 380 nic nie zmienilby a szkoda sprzegla bylo tyle ze ja mialem w AUY na turbinie ASZ.

Co do modzenia tiptrona to slabo szukales bo kolega misiozol na dobrze dlubnietego w okolice 200KM ale z wyplaszczonym niutem.


RE: Sharan AUY Tiptronic Chip ? - sebter - 19-06-2017 17:39

No to wyobraźnia poniosła przy robieniu papierów, opieram sie podanymi danymi w necie ...

Wpisuje tiptronic w górnej wyszukiwarce, a ona podbno jest "bardziej pracowita" i pokazuje mi sie raptem kilka wątków ... w tym mój a reszta nie pokrywa się z tym co szukam ...

Czyli dalej nic nie wiem ... Czy skrzynia wytrzyma czy sie rozleci po jakimś czasie ...


RE: Sharan AUY Tiptronic Chip ? - wesol - 19-06-2017 17:48

http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=5018&page=2

Poczytaj.


RE: Sharan AUY Tiptronic Chip ? - sebter - 19-06-2017 18:02

Dzięki Wesol, czyli w sumie chyba nie ma jakiejś obawy, co by mu dodać do pieca w TipTronicu.

Może jest tu ktoś co ma automat i wirusa ? ;D


RE: Sharan AUY Tiptronic Chip ? - wesol - 19-06-2017 19:07

Jesli chodzi o uszkodzenia skrzyn to nie jest to w 99% przypadkow zmielenie jej co by sugerowalo nadmiar mocy jak na jej parametry. Natomiast jesli powiem ze sa dosc lichawe i zawodne to chyba sie nie pomylilem bo sporo osob z nimi ma problemy.


RE: Sharan AUY Tiptronic Chip ? - sebter - 20-06-2017 12:48

Wiem, że nie są super te skrzynki ale chodziło mi o to jak wytrzymują większy moment ale jak widać temat chyba za bardzo nie zbadany ...


RE: Sharan AUY Tiptronic Chip ? - wesol - 20-06-2017 12:52

Niezbadany ale jak wspomnialem w nich nie trafia sie ze kola zabate mieli czy lozyska sie rozpadaja itp. Wiec wniosek taki ze pod wzgledem obciazenia sa wytrzymale. Siada system sterowania skrzynia czyli cos co nie ma powiazania z przenoszona moca.


RE: Sharan AUY Tiptronic Chip ? - sebter - 20-06-2017 12:59

I to już jest jakiś pocieszający fakt Smile


RE: Sharan AUY Tiptronic Chip ? - wesol - 20-06-2017 13:10

To nie japonskie auto by do silnika dawac skrzynie o 10% mocniejsza tylko. Niemiec da ze sporym zapasem.