Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Fabryczny autoalarm - lokalizazcja/działanie/zimiany/problemy - temat zbiorczy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Fabryczny autoalarm - lokalizazcja/działanie/zimiany/problemy - temat zbiorczy (/Thread-Fabryczny-autoalarm-lokalizazcja-dzia%C5%82anie-zimiany-problemy-temat-zbiorczy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Sygnał dźwiękowy alarmu przestał działać VAG - szwarc - 23-05-2016

Potrzebuję oryginalnego kodu ECU dla modułu centralnej elektryki 7M3962258BB dla Seata Alhambry 2007 r. 1.9 TDi 115 KM numer VIN VSSZZZ7MZ7V511381.

Jestem teraz przekonany, że zmiana tego kodu jest odpowiedzialna za brak alarmu - brak sygnalizacji syrenką.

Błąd 01134 komunikacji z syrenką alarmową - błąd magistrali CAN.

Wpisywałem następujące :
04123, 04121, 16384 - nic nie zmieniło - poza dodaniem funkcji trzykrotnego mignięcia kierunkowskazami.

Panowie pomóżcie - stawiam dużą flaszkę.

Alarm i syrenka działały na 100%.



RE: Sygnał dźwiękowy alarmu przestał działać VAG - tolus24 - 23-05-2016

Witam.

Nie ma czegoś takiego jak oryginalny kod modułu centralnej elektryki, bo jego się koduje pod konkretne wyposażenie, z tego co pamiętam, to kod który wpisałeś 04123 zawiera w sobie sygnalizację dźwiękową alarmu + wszystkie opcje dodatkowe, chociaż nie wiem czy posiadasz oryginalny hak holowniczy i jego elektryczne przyłącze, że zakodowałeś to. Po pierwsze sprawdź bezpiecznik mini - czwarty od góry, w pionowym rzędzie przy lewej krawędzi modułu centralnej elektryki. Po drugie sprawdź czy sam sygnalizator dźwiękowy jest sprawny czyli podłącz go na krótko. Po trzecie sprawdź ciągłość przewodów do sygnału dźwiękowego alarmu, czy przypadkiem któryś nie jest załamany. Po czwarte jeżeli masz centralny z pilota i fabryczny alarm to wpisz kod dla "golasa" czyli bodajże 04096 i ewentualnie dopiero potem dodawaj po jednej z dodatkowych opcji. No i najważniejsze, czy masz alarm fabryczny zamontowany, bo może ktoś odłączył fabryczny i dołożył zwykły i się podłączył pod moduł centralnej elektryki. Często spotykałem takie przypadki, aczkolwiek alarmami się nie zajmuję, to jednak talkie kombinacje widziałem.

Pozdrawiam


RE: Sygnał dźwiękowy alarmu przestał działać VAG - szwarc - 23-05-2016

Sprawdziłem przed momentem bezpiecznik - dobry, nawet zamieniłem go miejscami z innym o takiej samej wartości.
Kodowanie Ecu jakie teraz wpisałem to 04113 - dodawałem po kolei.
Syrenka sprawna.
Żeby sprawdzić przewody musiałbym chyba rozbebeszyć pół auta - owinięte izolacją, w rurkach - a gdzie wychodzą nie mam pojęcia.

Zeskanowałem błędy i wyskoczyło:
1134 Alarmowa sygnał akustyczny-H12 magistrala cam brak sygnału
965 Bezpiecznik sygnału alarmowego - błąd sporadyczny
989 Bezpiecznik S137 Błąd sporadyczny

Skasowałem błędy, dałem ponowny odczyt i pozostał tylko ten pierwszy.
A może trzeba coś zmienić w ustawieniach adaptacji ?

Pod pokrywą spryskiwaczy znalazłem jeden niepodłączony przewód 6 pinowy - ale też tak było wcześniej - przewody (dwa) do syrenki idą normalnie.
Ten niepodłączony przewód był już bardzo zaśniedział niebieski nalot i nie ma go do czego podłączyć. Obadałem wszystko, krótki przewodzik po prawej stronie pod pokrywą spryskiwaczy.


RE: Sygnał dźwiękowy alarmu przestał działać VAG - tolus24 - 23-05-2016

Witam.

Jeżeli mnie pamięć nie myli, to jak spojrzysz na moduł centralnej elektryki, to przy tym pionowym rzędzie mini bezpieczników, po lewej stronie, są dwa gniazda wtykowe jedno niżej, przy tym poziomym rzędzie dużych bezpieczników, a drugie wyżej i w tym drugim, w dolnym jego rzędzie, pin nr1 daje prąd na sygnał dźwiękowy, masę sygnał dźwiękowy bierze chyba z karoserii. Jeżeli na tym pinie nie będzie wychodził prąd to albo masz moduł źle zakodowany/zaadaptowany albo przekaźnik od załączania sygnału dźwiękowego jest uwalony. Jak byś szukał tego przekaźnika to znajduje się on wewnątrz modułu centralnej elektryki, pośrodku wtyczek, o których pisałem wyżej. Jeśli prąd wychodzi z modułu, a nie dochodzi do sygnału dźwiękowego to wiadomo, że przewód przerwany, masę możesz sprawdzić podając bezpośrednio z akumulatora ale najpierw sprawdź we wtyczce od sygnału dźwiękowego czy brakuje plusa czy minusa. Weź pod uwagę, że alarm uzbraja się chyba dopiero po 30sek. Sprawdź jeszcze same gniazda gniazda bezpieczników czy nie nadpalone i przewody do nich również.

Pozdrawiam


RE: Sygnał dźwiękowy alarmu przestał działać VAG - szwarc - 24-05-2016

kodowanie zmienione 04113 a syrenka uaktywniła się po zmianie adaptacji na kanale 10 na wartość 0 (zmieniłem ją wcześniej na 1 i na 2 bo chciałem aktywować powiadomienie zamknięcia centralnego sygnałem).

Teraz działa bezproblemowo.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

P.s. A może ktoś wie jak włączyć to powiadamianie ?



RE: Fabryczny autoalarm - BIGer71 - 02-06-2016

Witam.
Odgrzeję trochę starego kotleta. Przeszukałem forum ale nie znalazłem interesujących mnie wiadomości.
Posiadam seat alhambra 1.9 tdi z 2002 roku, z fabrycznym alarmem, uzbraja / rozbraja się z pilota i z kluczyka, czujniki ultradźwiękowe w słupkach. Czy jest możliwość do tego oryginalnego alarmu dołożyć czujkę udarową / wstrząsową? Lub podnieść czułość czujek ultradźwiękowych tak aby reagowały na uderzenia w karoserię?
W drugim autku mam dorabiany alarm z czujnikami ultradźwiękowymi i czujnikiem udarowym podłączonym do wejścia tzw pre-alarmu. Lekkie uderzenie w karoserię powoduje wyzwolenie przez udarówkę pre-alarmu (mignięcie kierunków i krótki sygnał syreny), mocniejsze zaś uderzenie aktywuje ultradźwięki a one wyzwalają pełne alarmowanie. Ze względu na parkowanie na ciasnych parkingach taki pre-alarm byłby bardzo przydatny aby zabezpieczyć zewnętrzne powierzchnie karoserii przed uszkodzeniami.


RE: Fabryczny autoalarm - m-blue - 02-06-2016

Do oryginały się nie da, musisz dołożyć drugi alarm, albo kombinować z samym czujnikiem z prealarmem i jakąś syrenką na zasadzie jakiegoś załączenia zasilania po uzbrojeniu / zamknięciu auta. Swoją drogą przy cenie alarmu rzędu 150zł, szkoda rzeźbić. Lepiej dokupić coś co jest dedukowane do fabrycznego kluczyka itp. Co do dodatkowych ultradzwieków, będą się zakłócały z oryginalnymi, ja u siebie odpiąłem.


RE: Fabryczny autoalarm - BIGer71 - 02-06-2016

Właśnie chciałbym uniknąć dodatkowego urządzenia (drugiego alarmu z drugim pilotem).
Najlepszym rozwiązaniem byłby montaż udarowki, a jej czułość wyregulować zależnie czy byłaby podłączona do wejścia pre-alarmu czy do pełnego alarmowania.
A oryginalne czujniki ultradźwiękowe w słupkach mają jakąś regulację?
Czy ktoś posiada rozpiskę pinów w czujnikach, a może w centralce alarmu (przy okazji gdzie się znajduje?)?


RE: Fabryczny autoalarm - PAMONIUSZ - 12-06-2016

Czy można wogóle wyłączyć alarm na amen. Obawiam się, że przyjdzie czas na siadanie krańcówek i zacznie się rodeo alarmowe. Nie. jestem zwolennikiem alarmów firmowych bo uważam, że wręcz zapraszają do auta. Złodzieje juz dawno je rozgryzli a właścicielowi przy awariach zupierdliwiaja życie. Jeśli jest jakis prosty sposób na zdezaktywowanie firmowego alarmu w Seacie Alhambra 2005 dajcie znać.


RE: Fabryczny autoalarm - m-blue - 12-06-2016

Jak CI zaczną siadać krańcówki, to oświetlenie wnętrza CIę zmusi do naprawy. Co do alarmu fabrycznego, zdaje się, że jest od tego bezpiecznik.
Musisz pogrzebać, osobiście już nie pamiętam, grzebałem przy tym z 3 lata temu, nie udało mi się namierzyć jak to wyłączyć, odpiąłem po prostu ultradźwięki z kostek w słupkach i tak mam dwa alarmy - dwa razy trzeba kliknąć, żeby rozbroić, dłuugo później doczytałem coś ad bezpiecznika - jakoś tak...