Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Czas nagrzewnia silnika??? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Dogrzewanie (/forumdisplay.php?fid=96)
+---- Wątek: Czas nagrzewnia silnika??? (/showthread.php?tid=10371)

Strony: 1 2 3 4


Czas nagrzewnia silnika??? - boger01 - 08-04-2017 23:48

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem Alhambry 2013 2.0 103KW. Jak długo się Wam nagrzewa silnik do temperatury roboczej 90stoni? U mnie trwa to około 10km lub około 15min i wydaje mi się trochę długo jak na to, że auto ma na wyposażeniu dogrzewacz silnika Webasto. Dla porównania w Mazdzie 6 (2.0 100KW) silnik niezależnie od temperatury na zewnątrz nagrzewał się około 3-5 minut ( 3-4 km). W związku z tym, że to zupełnie inne jednostki napędowe, nie wiem czy mam się zacząć przyzwyczajać do takiego stanu rzeczy czy szukać usterki.


RE: Czas nagrzewnia silnika??? - Stefano - 09-04-2017 00:03

Za długo, czy masz na pewno sprawny dogrzewacz?


RE: Czas nagrzewnia silnika??? - boger01 - 09-04-2017 08:38

Właśnie nie wiem, a różni mechanicy (nie specjaliści od Webasto) wypowiadali się, że podobnie mają, ale mi się też za długo wydawało. Jeżeli ktoś może polecić kogoś od Webasto z kujawsko-pomorskiego, najlepiej Bydgoszczy? Jeżeli to możliwe to poproszę o informację, w jaki sposób sprawdzić dogrzewacz.


RE: Czas nagrzewnia silnika??? - wesol - 09-04-2017 09:28

napewno nie masz silnika BRT bo to nowszy sharan po 2010 roku wiec silnik na CR. Zmien w profilu. Napewno sprawdzisz dzialanie i ewentualne bledy VCDSem. Kazdy diesel w sharanie ma dogrzewacz. zalacza sie ponizej 5 stopni celsjusza. To dosc czule urzadzenie wiec niewiele mu trzeba by bledy wylapał.


RE: Czas nagrzewnia silnika??? - tolus24 - 09-04-2017 10:10

(09-04-2017 08:38)boger01 napisał(a):  Właśnie nie wiem, a różni mechanicy (nie specjaliści od Webasto) wypowiadali się, że podobnie mają, ale mi się też za długo wydawało. Jeżeli ktoś może polecić kogoś od Webasto z kujawsko-pomorskiego, najlepiej Bydgoszczy? Jeżeli to możliwe to poproszę o informację, w jaki sposób sprawdzić dogrzewacz.

Witam.

Najlepszym specjalistą od dogrzewaczy jest kolega "Stefano", demontujesz piecyk, wysyłasz do niego i wszystko jest jasne. W Bydgoszczy jest firma Auto-Kima Wojciech Babiarz ale daruj sobie, proste rzeczy tak ale ... Wink. W cenie i jakości jakiej robi forumowy kolega, nie warto tracić czasu i grzebać samemu, a tym bardziej oddawać komu innemu.

Pozdrawiam


RE: Czas nagrzewnia silnika??? - bialekmleko - 09-04-2017 12:59

Możesz też sobie zaplanować wycieczkę z rodziną w okolice Przemyśla. Zostawiasz tam rodzinkę i na jeden dzień wyskakujesz do kolegi Stefano Wink


RE: Czas nagrzewnia silnika??? - Maciej_F - 09-04-2017 21:56

Witam .
Mam identyczny silnik CFFB . I zwracam uwagę kiedy mi się dogrzeje
Czas nagrzewania zależy bardzo z jakiegio stanu startujemy .
Np. w większe mrozy tak powiedzmy od -10 . To i się potrafi nagrzewać z 10-15 km . A i tak to zależy jak jedziemy . Spokojnie po mieście czy równomiernie ale po dwupasmówce .
Tak przy zerowych temperaturach i do progu zadziałania webasto +5C to zejdzie do 6 km.
A np dzisiaj ze stanu +10C wystarczyło mu 4 km. Wiadomo bez webasto .

Wszystko zależy od jakiej temperatury startujemy (ale mówimy , że silnik całkowicie wystygł), jak dynamicznie możemy jechać silnikiem w czasie rozgrzewania. I czy dogrzewacz jest sprawny - a to widać jak szybko podnosi się temperarura cieczy .


RE: Czas nagrzewnia silnika??? - boger01 - 09-04-2017 23:28

Dziś przy +12 po 15km miałem dopiero rozgrzany silnik - wskazówka na 90stopni, a temp. oleju 84stopnie. To może nie Webasto ale jakiś termostat jest uszkodzony?


RE: Czas nagrzewnia silnika??? - bialekmleko - 10-04-2017 06:09

A jak się zachowuje podczas postoju takiego dłuższego? Trzyma temperaturę czy powoli spada?


RE: Czas nagrzewnia silnika??? - Maciej_F - 10-04-2017 08:32

Jak masz DSG to masz 2 termostaty .
A jak skrzynię manualną to prościej: tylko termostat główny .