Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Nawigacja dla seniora - jaka ? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Nawigacje GPS & Wideorejestratory (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Nawigacja dla seniora - jaka ? (/showthread.php?tid=10358)

Strony: 1 2


Nawigacja dla seniora - jaka ? - zdroyek - 03-04-2017 14:36

Co możecie polecić dla starszego kierowcy ?
Czyli czytelna, nieskomplikowana - najlepiej offline ale z opcją aktualizacji map...

na alledrogo widziałem jakaś o nazwie VORDON czy coś podobnego - używał ktoś ? A może coś innego prostego i niedrogiego możecie polecić ?


RE: Nawigacja dla seniora - jaka ? - Czerwony - 03-04-2017 18:31

Przewrotnie, polecałbym właśnie online i to najbardziej typową od Google.
A dlaczego?
A dlatego, że jest w telefonie i odpada potrzeba dodatkowego urządzenia. Mniej gratów = prościej = lepiej.
Przy obecnych cenach transferu danych, koszt jest żaden. Nawet za granicą wychodzi za grosze, a aktualizacja na bieżąco naprawdę często się przydaje (nowe drogi, zmiana organizacji, jednokierunkowe itp.).


RE: Nawigacja dla seniora - jaka ? - zdroyek - 03-04-2017 19:21

Problem w tym że rodzice ledwo ogarniaja smartfona łatwiej jak będzie mniej opcji mniej ikon itp


RE: Nawigacja dla seniora - jaka ? - bialekmleko - 03-04-2017 20:40

Ja używam po prostu gamina może zobacz jak pójdzie im obsługa czegoś takiego. Co prawda staruszkiem jeszcze nie jestem ale swoją przygodę z komputerami zaczynałem na Atari i nawet dość dobrze sobie radzę Wink
Dodatkowo ceny są przystępne i można trafić z aktualizacją dożywotnią.


RE: Nawigacja dla seniora - jaka ? - kalamb - 03-04-2017 23:39

Tez myśle, ze Garmin jest w porządku choć osobiście używam czegoś innego obecnie. Co do online i Google Maps to po kilku miesięcznym użytkowaniu wywaliłem. Wywalilem po tym jak kilka razy poprowadził jakimiś opłotkami i notorycznie przekłamywał czasy dojazdu w stosunku do innych nawigacji pracujących rownolegle rozpiętości dochodziły nawet do 30 minut.
Na pewno nie VORDON to typowy Chińczyk ze stajni podrabiaczy wszystkiego czyli jakość portalu aliexpress. Pojawiły się w Polsce "stacje multimedialne" VORDON niestety to niewypał. Pomimo mnogości opcji konfiguracyjnych po ustawieniu tego co potrzeba bardzo dobrze i prosto działa Automapa i Sygic niestety są dość drogie i na telefony lub tablety choć działają offline.


RE: Nawigacja dla seniora - jaka ? - zdroyek - 04-04-2017 08:32

(03-04-2017 20:40)bialekmleko napisał(a):  Ja używam po prostu gamina może zobacz jak pójdzie im obsługa czegoś takiego. Co prawda staruszkiem jeszcze nie jestem ale swoją przygodę z komputerami zaczynałem na Atari i nawet dość dobrze sobie radzę Wink
Dodatkowo ceny są przystępne i można trafić z aktualizacją dożywotnią.

No atari to ja też pamietam a uważam sie nadal za młodego człowieka Smile i wydaje mi sie ze nadal jestem na czasie Smile

szukam osobnego urządzenia a nie aplikacji na telefon

ok czyli na razie Garmin jakiś konkretny model ? mozna tam bez problemu w razie czego samemu wgrac np automape ... i ???


RE: Nawigacja dla seniora - jaka ? - wesol - 04-04-2017 10:08

Automape


RE: Nawigacja dla seniora - jaka ? - bialekmleko - 04-04-2017 21:39

(04-04-2017 08:32)zdroyek napisał(a):  ok czyli na razie Garmin jakiś konkretny model ? mozna tam bez problemu w razie czego samemu wgrac np automape ... i ???
Ja mam używam konkretnie garmin nuvi 2597 i nie myślałem nad wgrywaniem innych map. Po prostu co jakiś czas połączam pod kompa i aktualizuję. Tego modelu używam od około 3-4 lat. Teraz z ciekawości po patrzyłem na aktualne ceny, raczej nie zachęcają do zakupu. Myślę jednak, że warto trochę zainwestować.


RE: Nawigacja dla seniora - jaka ? - zdroyek - 05-04-2017 11:02

no cena garmin nuvi 2597 spora raczej myslałem o jakimś prościaku za 150-200 zł - na alle... wuidze i za 80 zł jakieś NUV 215,250, 1200 T, 760 warte coś ?


RE: Nawigacja dla seniora - jaka ? - bialekmleko - 05-04-2017 12:57

Starą nawigację mam 250, niestety nie ma aktualizacji. No i w mojej po prostu kabelek zasilający odmówił współpracy ;-). Ale byłem z niego zadowolony. Główna zaleta to prosty w obsłudze.