Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
nawigacja do smartfona - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Nawigacje GPS & Wideorejestratory (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: nawigacja do smartfona (/showthread.php?tid=10329)

Strony: 1 2 3 4


nawigacja do smartfona - Jaski82 - 20-03-2017 23:52

Panowie wybieram sie na urlop do Bułgarii mam starą nawigację mio której nie oplaca mie sie aktualizować gogle mapy też odpadją (za dużo danych pobiera) i moje pytanie jaką nawigację of-line polećicie na smartfona


RE: nawigacja do smartfona - Grześ K. - 21-03-2017 08:35

Here jest darmowa i off line. Pobierzesz sobie mapy krajów które Cię interesują


RE: nawigacja do smartfona - buba - 21-03-2017 12:11

Here są spoko chociaż zdarzyło mi się kilka razy że się "pogubiły" ale na trasę myślę że są spoko


RE: nawigacja do smartfona - Rysiekkk - 21-03-2017 12:49

Mapy Google -> pobierz sobie fragment mapy, który potrzebujesz i wioooo OFF LINE Wink

lub AutoMapa Cool


RE: nawigacja do smartfona - mwlodarc - 21-03-2017 13:15

(21-03-2017 12:49)Rysiekkk napisał(a):  Mapy Google -> pobierz sobie fragment mapy, który potrzebujesz i wioooo OFF LINE Wink

lub AutoMapa Cool

Po 15.06.2017 nie będzie już roamingu w UE:
http://komorkomania.pl/31201,unia-europejska-roaming-koniec-2017

więc probkem z danymi dla google maps przestanie się liczyć.

Choć oczywiście mapy offline są zawsze dobrą opcją, bo nie wszędzie będzie szybki internet.


RE: nawigacja do smartfona - frik - 21-03-2017 13:46

Co do Here to wg mnie trochę za dużo pobiera - każde wyszukiwane to 100 mega danych a jak offline to trzeba mieć miejsce na parę GB na telefonie, a poza tym trochę mnie ostatnio wyprowadziła po dziwnych wioskach w Czechach Smile
Osobiście wolę Google


RE: nawigacja do smartfona - wesol - 21-03-2017 17:48

Jak ma mio to zapewne da sie ja przerobic i bedzie mial na niej iGO mio tom tom i automape.


RE: nawigacja do smartfona - grzeczny_52 - 21-03-2017 20:58

HERE Drive+ nie jest zła pod warunkiem, że nie zależy nam na typowych wodotryskach jakie mają płatne nawigacje.
U mnie w Lumi (Microsoft) na 5 calach widok jest wystarczający - pokazuje to co najważniejsze, precyzyjnie pokazuje (kolory na odcinkach spowolnienia lub stania) czy są korki lub spowolnienie ruchu, dokładnie określa czas przyjazdu niezależnie czy jedziemy czy stoimy przez jakiś czas w rzeczonym korku.
Co do braku precyzji w jakimś momencie, bo dziwnie prowadzi, to ja wyszedłem z mapy, odpaliłem ponownie i po zlokalizowaniu (przycisk GPS) swojego położenia wpisałem ponownie adres i dalej poszło gładko i bez problemów.
W dzisiejszych promocjach każdy operator daje nam po kilka GB transmisji, a kupienie dodatkowej karty pamięci też nie zrujnuje kieszeni...
Mam jeszcze darmowy MapFactor, ale nie sprawdzona osobiście w dalszej i nieznanej trasie.
Edit.
Tylko trzeba pamiętać o lokalizacji fotoradarów, bo nie każda z tych darmowych je pokazuje i ostrzega...


RE: nawigacja do smartfona - PabloLG - 21-03-2017 22:36

mialem kiedys na tele jakas z sklepu play potrafila isc pod prad Tongue lub kazala mi zjechac zjazdem po czym kazala mi wjechac odrazu spowrotem ;] trzeba byc czujnym ;] chodz ostatnio na tablecie uzylem jakiejs z sklepu i smigala w niemczech bez problemu


RE: nawigacja do smartfona - Jaski82 - 22-03-2017 02:51

(21-03-2017 17:48)wesol napisał(a):  Jak ma mio to zapewne da sie ja przerobic i bedzie mial na niej iGO mio tom tom i automape.
nie da sie przerobić dawałem do majstra.Nie dał rady


(21-03-2017 12:49)Rysiekkk napisał(a):  Mapy Google -> pobierz sobie fragment mapy, który potrzebujesz i wioooo OFF LINE Wink

lub AutoMapa Cool

za mału obszar można podrać mi jest potrzebne 1800km trochę wiecej niż dostępne do pobrania