Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co to jest ? Webasto ? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Dogrzewanie (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Wątek: Co to jest ? Webasto ? (/showthread.php?tid=103)

Strony: 1 2 3


Co to jest ? Webasto ? - Kacperiusz - 24-08-2010 00:01

Pod autem mam coś takiego, urządzenie znajduje się pod drzwiami pasażera za kierowcą.
Według mnie jest to webasto ale nigdzie w środku nie ma sterownika od niego.
Jest to seryjne wyposażenie Alhambr ? Sharanów ? Galaxy ?
Co to dokładnie jest ?

[Obrazek: 23082010114.th.jpg]
[Obrazek: 23082010113.th.jpg]
[Obrazek: 23082010112.th.jpg]


RE: Co to jest ? Webasto ? - sharanista - 24-08-2010 19:46

automatyczne urządzenie dogrzewające... silnik jak i wnętrze samochodu... po małych przeróbkach można zrobić z tego ręczne sterowanie np. uruchomić z pilota alarmu...ale dodatkowego...lub ręcznie wyłączyć...
o tych urządzeniach poczytaj sobie tutaj
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=32
jakie mam urządzenie dogrzewające ?... sprawdziłem VAG-iem.... urządzenie dogrzewające sterowane, poznaje się po "zegarku" nad lusterkiem... lub pilot w dłoni
POZDRAWIAM...

firmy produkujące urządzenia dogrzewające:
- WEBASTO
- Eberspacher - to jest w moim SHARANIE


RE: Co to jest ? Webasto ? - Daro - 24-08-2010 21:56

pomocyy !!
dzięki temu postowi dowiedziałem sie ze też mam webasto. Ale nie mam pilota i zegarka nad lusterkiem zamiast tego mam taką dziwną zaślepkę, co zrobic jak sprawdzic czy to działa ??


RE: Co to jest ? Webasto ? - marecki_name - 06-09-2010 12:48

jak niema zegarka to jest urządzenie dogrzewające Smile załącza się automatycznie z tego co wiem w momencie kiedy temperatura otoczenia spadnie do -10. Można je przerobić na webasto koszt coś koło 800 zł w profesjonalnym salonie Smile


RE: Co to jest ? Webasto ? - sharanista - 08-09-2010 19:51

co do załączania automatycznego urządzenia dogrzewającego...
starsze wersje załączają się przy ok 5 st C...nowsze 10-12 st C...
jeżeli ma zegarek lub pilot (sterowanie ręczne) jest to ogrzewanie postojowe...jeżeli automat jest to urządzenie dogrzewające...
POZDRAWIAM


RE: Co to jest ? Webasto ? - sharanista - 11-09-2010 22:44

zdemontowałem swoje urz.dogrzewające D5W... zamknąłem obwód płynu ochładzającego istniejącym przewodem...i mam pytanie.. jest on "zgięty" i czy to nie problem jeżeli może nie przepływać płyn...załączam foto... POZDRAWIAM


RE: Co to jest ? Webasto ? - Kacperiusz - 11-09-2010 22:57

Osobiście pojechał bym do jakiegoś sklepu który ma odpowiednie przewody do nagrzewnic (przewód zbrojony) kupił z 0.5m wydatek do 10PLN i problem rozwiązał zgiętego przewodu. Lepiej nie sprawdzać czy będzie to działało bo może spowodować to nie lada problemy.


RE: Co to jest ? Webasto ? - sharanista - 11-09-2010 23:27

sobota...niedziela...raczej nieda się kupić... godzinę tomu zdemontowałem urz. aby wymienić świece żarową....co do przewodu, to ewentualnie nie będzie dopływał ogrzany płyn do nadmuchu z tyłu...tak sadzęWink

.... wywiedziałem się...płyn ma przepływać aby pompa wody nie miła obciążenia...chyba że odłączę pompę wody


webasto - darosław - 18-09-2011 23:45

Witam
Przy jakiej temperaturze uruchomi się ten mechanizm
moj sharan jest z 2001 kupilem go w lecie i ciekawy jestem czy webasto jest sprawne ..


RE: webasto - sharanista - 19-09-2011 00:43

(18-09-2011 23:45)darosław napisał(a):  ...Przy jakiej temperaturze uruchomi ...

przy 10-12 stopniach