Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
fotel tyłem do kierunku jazdy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Prawo i Ubezpieczenia (/forumdisplay.php?fid=83)
+--- Wątek: fotel tyłem do kierunku jazdy (/showthread.php?tid=10282)

Strony: 1 2 3


fotel tyłem do kierunku jazdy - Jaski82 - 07-03-2017 22:47

panowie czy przerabialiście temat środkowego fotela pierwszego rzędu fizycznie da się go ustawić tyłem do kierunku jazdy jak się ma do tego prawo bo takie ustawienie było by idealne na wyjazd na urlop


RE: fotel tyłem do kierunku jazdy - schak - 08-03-2017 00:03

Raczej lipa i nie chodzi o ubezpieczenie tylko o brak pasów bezpieczeństwa bo one wychodzą z sufitu - chyba że w niektórych fotelach było inaczej.
Jeżeli siedzenie ma pasy to nie ma problemu, przecież w niektórych samochodach są montowane tak fotele.


RE: fotel tyłem do kierunku jazdy - K9Darek - 08-03-2017 00:08

Tylko fotele kierowcy(oczywiste) i pasażera obok (poduszka w kokpicie uderzyła by w fotel a boczna mogła by uderzyć kierowcę) nie mogą być ustawione podczas poruszania się pojazdem tyłem do kierunku jazdy. Reszta w zależności od systemu zapinania pasów. Z biodrowym można ale sufitowy raczej już nie spełniałby swojego zadania. W książce obsługi Twojego pojazdu powinna być informacja na ten temat.


RE: fotel tyłem do kierunku jazdy - PabloLG - 08-03-2017 19:01

Koledze chodzi o rząd za kierowcą? Ja tak to rozumiem. Środkowy ma biodrowe pasy. Ale co na to prawo nie wiadomo


RE: fotel tyłem do kierunku jazdy - schak - 08-03-2017 19:11

Jak jest pas biodrowy (lub inny zintegrowany z fotelem) to nie ma problemu.


RE: fotel tyłem do kierunku jazdy - sporttrans - 22-04-2017 10:15

Masz 100% pewność. Przepraszam, że dodatkowo pytam, ale mam powód. Liczę na zrozumienie.


RE: fotel tyłem do kierunku jazdy - PabloLG - 22-04-2017 22:28

(22-04-2017 10:15)sporttrans napisał(a):  Masz 100% pewność. Przepraszam, że dodatkowo pytam, ale mam powód. Liczę na zrozumienie.

W T4 multiwanie siedzenia są tyłem do kierunku jazdy więc myślę że chyba można.


RE: fotel tyłem do kierunku jazdy - schak - 23-04-2017 23:05

w Vito też.


RE: fotel tyłem do kierunku jazdy - Czerwony - 24-04-2017 14:43

Multivan i Vito mają pasy montowane do foteli, nie do samochodu. Też mi się to podoba.


RE: fotel tyłem do kierunku jazdy - wesol - 24-04-2017 17:02

Osobiscie mi sie wydaje ze raczej nie mozna w sga odwrotnie siedzej ustawiac do jazdy. O ile ten srodkowy z pierwszych wypustow mial faktycznie tylko biodrowy tak juz te pozniejsze mialy go w suficie.