Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Problemy z głośnikami - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Car Audio (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Problemy z głośnikami (/showthread.php?tid=10197)

Strony: 1 2 3 4 5


Nie działają głosniki lewa strona - Lichu - 09-11-2015 09:58

Witam,
Od piatku jestem szczęśliwym posiadaczem sharana 2002r.
Mam mały problem, nie działają mi głośniki po stronie kierowcy wszystkie 3 sztuki. Zacząłem sprawdzać co jest przyczyną udało mi się sprawdzić, że radio działa poprawnie (działa L i P strona), głośniki są sprawne. więc zacząłem dzwonić przewody, okazało się że jest przerwa podajże na "-".
moje pytanie:
Czy okrętuje się ktoś gdzie jest jakiś rozgałęziacz przewodów na poszczególne głośniki? a może ktoś posiada jakiś schemat elektryczny głośników?


RE: Nie działają głosniki lewa strona - wesol - 09-11-2015 10:40

Głośniki są w szereg spiete więc nie ma rozgaleziacza


RE: Nie działają głosniki lewa strona - Lichu - 09-11-2015 10:46

A orientujesz się jaka kolejność jest? i jak się dobrać aby nie zniszczyć zaślepki głośnika ?


RE: Nie działają głosniki lewa strona - J@colo - 09-11-2015 11:51

Żeby dojść do głośnika musisz ściągnąć boczki drzwi


RE: Nie działają głosniki lewa strona - Lichu - 10-11-2015 15:56

a czy zna ktoś kolejność głośników? albo czy jest jakieś neuralgiczne miejsce przerwy w przewodach?


RE: Nie działają głosniki lewa strona - sebgol1977 - 10-11-2015 16:51

przewody pękają najczęściej w przelotkach drzwi


VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki. - juniorbhm - 16-02-2017 20:06

Witam serdecznie, co może być powodem że nie działa mi cała lewa strona głośników ani przód ani tył, głośniki mam stereo czyli tył jest spięty fabrycznie z przodem. Resetowałem radio i wyciągałem je aby docisnąć kostki ISO i bez zmian. Możliwe że w gumie przy wejściu do drzwi przetarł się kabel ? tylko dlaczego tylny głośnik też nie działa ? Jeżeli wypiął się kabel przy głośniku to czy możliwe jest aby tył też nie działał ? jeżeli odepnę miernik pod kostkę ISO jestem w stanie zbadać czy idzie na głośnik prąd ? wiem ze będzie to zmienny prąd.


RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki. - t.ziomo - 16-02-2017 20:25

Jeżeli posiadasz miernik to sprawdź na kostce do głośników czy jest przejście ,może przyczyną wcale nie jest przerwa w przewodach a uszkodzone radio.


RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki. - kalamb - 16-02-2017 20:48

Jeśli masz spięte szeregowo przód z tyłem to jakiekolwiek przerwanie obwodu spowoduje ciszę. Przetarcia lub przełamania kabli w przelotach drzwi to dość częste zjawisko


RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki. - ULTRA - 16-02-2017 21:13

Przelotka w przednich lewych drzwiach - rozerwane kable na 99,99%.