Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Car Audio (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy (/showthread.php?tid=10195)

Strony: 1 2


jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy - sebamixx - 16-02-2017 11:48

cześć, nie wiem jakie radio było fabrycznie u mnie w alhambra 1999r. chciałbym założyć fabryczne żeby działały przyciski przy kierownicy, wiem że można założyć nie fabryczne ale musi być specjalny adapter z modułem żeby takie guziki działały, ale nie mogę tego nigdzie namierzyć.


RE: jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy - andrew7800 - 16-02-2017 13:01

To zależy jakie masz auto chodzi o rocznik. W autach 1995-2000 ( 1 Generacja) Była kostka dopasowana pod dane modele radio.
Powinno ori być cos w tym stylu:
[Obrazek: 5944595279]

Sterowanie nie było z kierownicy tym radiem tylko z manetki która była poniżej manetki kierunkowskazów.
[Obrazek: $_20.JPG?set_id=8800005007]
Kostka do sterowania radio była żółta.


RE: jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy - sebamixx - 16-02-2017 13:31

Wiem, mam te manetki oryginalnie, ale właśnie szukam radia, a czy poliftowe radia bedą działać z tą manetką?¿


RE: jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy - andrew7800 - 16-02-2017 15:07

Poliftowe mają inne wtyczki. Kilka osób próbowało to dopasować ale raczej się nie udało skoro nie umieścili informacji o tym.
Sam próbowałem kiedyś i odpuściłem. Radio oryginalne możesz dostać tylko trzeba poszukać. Ja w tej chwili mam na luzie razem z kodem takie ale od Sharana co wiążę się z innym podświetleniem. Alhambra ma czerwone a Sharan zielone.

Znajomy miał takie ori do Alhambry ale musi sprawdzić czy jeszcze jest. Jak możesz to wrzuć fotkę jakie u Ciebie są kostki bo te radia podobnie wyglądały ale były różne podłączenia. Były Sound 1 oraz Sound 2. W jednych była możliwość sterowania z manetki a w drugich nie. Mogły być podłączane z fabrycznym wzmacniaczem lub nie, można było z radia sterować zmieniarką lub nie. To tak na szybko różnice tych modeli.Wink


RE: jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy - sebamixx - 16-02-2017 18:47

Mam jakiś wzmacniacz pod dolną półką, muszę zajrzeć zaraz o co tam chodzi, a tak w ogóle te fabryczne radio ma tylko 4x20 watt więc chyba musi być jakiś wzmacniacz oryginalny tam.


RE: jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy - kalamb - 16-02-2017 19:54

W przedliftach jest fabryczny wzmacniacz a radio to deck ( bez wzmacniacza) o ile dobrze pamietam właśnie 20 Watt na kanał. Brzmi bardzo dobrze jeśli sprawny. Tyle ze radia z tego "zestawu" to trochę historia ;-) Sound I lub Sound II jeszcze z kaseciakiem plus zmieniarka CD


RE: jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy - andrew7800 - 16-02-2017 21:05

Nie wszystkie auta miały wzmacniacze pod radiem. Były też bez wzmacniaczy. Ja miałem przed lifta i w nim były takie siwe kable od radio do wzmacniacza oraz do zmieniarki CD. Jeśli masz wzmacniacz to i te kabelki powinny być chyba że ktoś to pociął i przerobił na ISO.(u mnie tak było). Zdobyłem wiązki i kostki i miałem reaktywować wszystko.

Takie szare kabelki i kostki powinny być u Ciebie.
[Obrazek: cffbf0370a7eca24med.jpg]
Żeby się upewnić jakie masz kostki od wzmacniacza to go odkręć.Wink
Jeśli nie masz zmieniarki to możesz sprawdzić czy była w tylnym prawym boczku w kieszonce. Kabel może od niej być jak głęboko włożysz rękę tam co lewarek nad nadkolem. Kabel do zmieniarki idzie razem z wiązką w prawym progu.


RE: jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy - sebamixx - 16-02-2017 22:36

Mam wzmacniacz, mam takie wtyczki, ale mam też iso widocznie ktoś coś przerabiał, jedna wtyczka jest w wzmacniaczu podłączona, dwie pozostałe nie podłączone, na jakiej zasadzie działa wzmachol?? musi być fabryczne żeby działał??


RE: jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy - kalamb - 16-02-2017 23:44

Nie musi być fabryczne tylko wymaga to kilku przeróbek. Nowe radia mają zazwyczaj blok mini ISO podzielony na trzy sekcje wyjścia line out ( sygnały kanałów do wzmacniacza), telefonu pokładowego lub systemu głośnomówiącego i zmieniarki CD.
Problem tylko w tym ze wzmacniacz fabryczny nie ma złącz ISO i trzeba kombinować by połączyć kable w odpowiedni sposób. Ponadto potrzebne jest połączenie ze złącza ISO radia zasilania do wzbudzenia pracy wzmacniacza. Być moze poprzedni właściciel już to zrobił ale dobrze byłoby sprawdzić prarawidlowosc połączeń


RE: jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy - wesol - 17-02-2017 07:39

ten statry i przedpotopowy wzmacniacz to bym wywalil gdyz epoka ta juz minela i praktycznie kazde radio za 200 z juz go przerasta kilkukrotnie jakoscia i wszystkim co mozna.