Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Nie działa webasto d5z-f - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Dogrzewanie (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Dogrzewanie)
+---- Wątek: Nie działa webasto d5z-f (/Thread-Nie-dzia%C5%82a-webasto-d5z-f)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Nie działa webasto d5z-f - Stefano - 03-03-2018

(02-03-2018, 07:37)go2-jacek napisał(a): A jaka jest przyczyna,..., jeśli piec cieknie tzn. widać na nim ślady po wycieku białe zacieki (D5Z-F), i czy da się to samemu ogarnąć. Co jest z tymi urywającymi się śrubami - to jak w końcu go ludzie naprawiają, skoro te eberki lądują w śmietniku.
Jesli jest przeciek na piecu na zewnątrz, to może być nieszczelność wymiennika, np. na oringu czujnika, lub pęknięcie obudowy, ale kiedy wewnatrz to jest przepalony wymiennik w środku, od komory spalania, poprzez np. odrotne załozenie pieca lub pomylenie węży z płynem, wejscie - wyjscie.
Lubi tez skorodować aluminium na króćcach jak pisze Paweł, albo już nie trzymają opaski na wężach, te samozociskowe.

Urwane śruby w aluminiowym piecu to juz moja osobista zmora...trzeba to rozwiercać i później gwintować. Wiertło jak zwącha miękie aluminium to wiodomo ucieka na bok z twardej utwardzonej śruby. Trzeba tę oparację zaczynać malutkim wiertełkiem np. 2 mm, później wiekszym i pod konkretny gwint. Ale mam takiego wspólpracownika, który napradę lubi to robić. Co prawda trochę się jezy i poprzeklina, szczególnie na tego co przed nim pourwał te śruby, ale mu to jakoś idzie. Kosztuje nas to trochę wysiłku i czasu, a i oczywiscie jest przy tym masę urwanych wierteł i gwintowników.
Ale dym i 'obraza Boska' jakoś to wszystko przykrywają...Huh

Aj, co ja tu widzę w moim profiluShy




RE: Nie działa webasto d5z-f - mamwi - 03-03-2018

Ja też pacze i pacze Tongue i nie wierzę


RE: Nie działa webasto d5z-f - wesol - 03-03-2018

A rozgrzewanie tej urwanej śruby jaką indukcją daje rezultaty? Właśnie chodzi mi po głowie by zrobić taki sprzęt własnoręcznie do mniejszych śrubek. Tu kwestia tylko dorwania w miarę dużego transformatora i buduje.


RE: Nie działa webasto d5z-f - mamwi - 03-03-2018

Ale przyłożenie pętli z boku pieca coś da? To chyba działa na zasadzie wsadzenia pręta do środka pętli indukcyjnej i wtedy pole elektromagnetyczne przepływające przez element nagrzewa go, no chyba że cały piec załadujesz Big Grin


RE: Nie działa webasto d5z-f - wesol - 03-03-2018

Przykładasz tylko do boku sruby. W śrubie indukuje się prąd o dużym natężeniu i grzeje ta śrubę. Przykładasz do śruby fi 16 i w ciągu 5 sekund śruba czerwona jest a w koło wszystko zimne. No może przy alu letnie będzie. Myślę że śrubki fi 4 czy 5 mm to dużej mocy nie potrzebują by rozgrzać do czerwoności. Nawet niech grzeje to i pół minuty to co mi szkodzi. Taka śrubkę to już w palcach wykręcamy.


RE: Nie działa webasto d5z-f - Czerwony - 03-03-2018

Jak w palcach, jak rozgrzana do czerwoności? Tongue


RE: Nie działa webasto d5z-f - wesol - 03-03-2018

No tak w przenośni. Jak jest możliwość to szczypcami. Ale dużo odkręciłem też srubkretem udarowy. Taki srubkretem co wali się w niego motkiem.


RE: Nie działa webasto d5z-f - mamwi - 03-03-2018

Jak zawał tak zwał, co za różnica czy uderza tłok czy ręczny impulsator kinetyczny Big Grin
Co do grzania śruby - chyba musi jej trochę wystawać?


RE: Nie działa webasto d5z-f - wesol - 03-03-2018

Nie ale im bliżej tym lepiej rozgrzewa.


RE: Nie działa webasto d5z-f - go2-jacek - 15-03-2018

Mam problem odnośnie uszczelki do czujnika temperatury w D5Z-F, jest trochę zniszczona -- czy można to dokupić i ew. gdzie. Nie chce nispodzianek, żeby mi ciekło jak zmontuje całość. To czujnik, który wkłada się do otworu fi 11 w wymienniku.
jakie temperatury musi wytrzymać ta uszczelka -- stałe i "chwilowe"