Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Nie działa webasto d5z-f - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Dogrzewanie (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Dogrzewanie)
+---- Wątek: Nie działa webasto d5z-f (/Thread-Nie-dzia%C5%82a-webasto-d5z-f)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Nie działa webasto d5z-f - wesol - 06-05-2017

Pierwszy post i wyskoczyles jak z pietruszki. W d5wf jest sztyft zarowy a nie swieczka. No i ruszenie tego pieca to juz komplet uszczelek dosc drogich do wymiany.


RE: Nie działa webasto d5z-f - go2-jacek - 27-02-2018

(14-02-2017, 00:29)wesol napisał(a): Tez mam oryginalnie sztyft u siebie w d5wz bo mam piec od mazdy. Sak w tym zebsztyft od d5wf nie jest taki jak od d5wz no i zeby sie tam dostac trzeba napsuc troche innych rzeczy. Tu nie ma tak jak w d5wz ze sobie rozkrecasz kiedy chcesz i ile razy chcesz. A sztyfty sie tak nie psuja jak swiece. A ten piec jak wywala bledy to problemem w wiekszosci przypadkow jest sterownik.

A jakby sterownik wyprowadzić na zewnatrz dogrzewacza i umieścić niedaleko (spadki napięć) w hermetycznej obudowie.?


RE: Nie działa webasto d5z-f - wesol - 27-02-2018

Będzie to troszkę wyglądać jak dziwoląg. Ale sterownik mimo to jest dość czuły no i nie jest elementem niezawodnym. Ja np mam ten piec d5wz a już raz sterownik u Janusza wymieniałem. Zresztą taksiarzom też robiłem to też dwa sterowniki Janusz mi wysyłał. Wszystko to d5wz. Natomiast jeśli chodzi o d5wf to brałem też hybrydę czyli przerobiony piec na sterowniku od d5wz. Całość szczelna musi być mini jakoś to wyglądać. Kable jak płyniesz i polutuj to raczej za długo też nie posigaja.


RE: Nie działa webasto d5z-f - Stefano - 27-02-2018

Tak jak pisze Paweł, przeniesienie tego czułego sterownika trochę pomoże, ale nie za wiele.

Już dużo razy pisałem, elektronika w tym piecu jest do bani, można ją nawet zamknąć w jakiejś bezpieczniej bańce, puszce, może w wydzielonej enklawie samochodu i tak się bedzie to sypało. A jeszsze trzeba wywlec do tego pajęczynę kabli.

Naprawiałem te sterowniki Hydronik II kilka lat, mam je dość dobrze opanowamne, ale efekty takich napraw sa bardzo mizerne. Więc by się nie stresować, a takze mieć spokój w tym temacie piecyków; D5ZF, D5WF, D5SF, dlatego wymyśliłem tą hybrydę. Widzę też po tych wszystkich piecach co przerabiamy na hybrydy, że sterowniki w nich były już naprawiane w innych serwisach i niestety nie działają, a u nas kończą żywot i ladują w koszu. Niejednokrotnie zdaniem właścicieli te wadliwe sterowniki, juz były wymieniane po kilka razy, a to są niestety duze koszta...duży kłopot i niepotrzebny stres.




RE: Nie działa webasto d5z-f - andrew7800 - 28-02-2018

Piece D5ZF to bardzo fajne i wieczne piece. Sterowniki siadają ale nic wiecznego nie ma. Ludzie te sterowniki regenerują a to tylko strata pieniędzy. Przechodziłem to u siebie. Leci się do serwisu Ebera czy Webasto i kupuje nowy sterownik z dwu letnią gwarancja na piśmie i zero problemów. Te sterowniki nie padają tak nagminnie jak to ludzie wyolbrzymiają. Po prostu swoje wychodziły.Smile Większość sterowników w piecach starszych D5WZ była poddana regeneracji tylko nie wszyscy są tego świadomi i myśla ze to sprawne oryginały a to dla tego ze jest je łatwiej i szybciej zregenerować. Przy tym piecu D5ZF nie ma co się bawić w hybrydy na używkach czy regeneracje skoro można dorzucić 2 lub 3 stówki i cieszyć się częściami nowymi z gwarancją.

Podam taki przykład dla czego nie hybryda tylko oryginał mimo ze troche drożej. Biorę gaz w normalnych butlach z AMERIGAS. Proponowano mi ze bedzie trochę oszczędniej bym przeszedł na NANo butle. Z tym ze jak przejdę na nano butle to tylko takie bede musiał brac z jednej firmy bo innej nie podłączę ponieważ nano ma inne podłączenie do kuchenki. To samo z Hybryda. uwiązujemy się do jednej firmy która to opracowała i tylko ona bedzie w razie wtopy nam w stanie tą hybrydę naprawic bo jak pójdziemy do innej firmy to nas odeślą z kwitkiem do tego co to stworzył. Ot takie uwiązanie nieswiadomego klienta do jednej firmy nie jest ok.
Ale każdy zrobi jak uważa.Wink To tylko moje doswiadczenie które już przeszedłem.Huh


RE: Nie działa webasto d5z-f - wesol - 28-02-2018

Gwarancja jak gwarancja- bywa z nią różnie. Hybryda Janusza to pożąda robota i części masz zamienne z d5wz wiec nie ma problemu. Poza tym piec po serwisie też z gwarancją i przetestowany na stole. A sterownik czy nowy od eFki to nie wiadomo czy pośmigać te dwa lata czy może zaraz po gwarancji odleci. Jeśli można to się błędy naprawia. A ja już też ponaprawialem tego też troszkę i jak wymieniłem w piecu jednomto za parę miechów siadało drugie i tak aż wymieniłem sitko dmuchawę świece i sterownik. Janka sprzęt nie wymaga nowego kosza, wydechu itd jeśli chcemy przejść na d5wz. eFka to kibel bo uszczelki drogie i reszta też.


RE: Nie działa webasto d5z-f - mamwi - 01-03-2018

Tu się zgadzam z Wesołem. F-ka może jest fajna, jak ma do dwóch lat. I tyle z niej. Umieszczenie sterownika nad wymiennikiem ciepła to porażka. To tak, jakbyś sterownik silnika przykręcił do jego bloku. Ale jest to typowe działanie zwane planowym postarzaniem produktu - ma wychodzić gwarancję i się zepsuć; naprawa nieopłacalna, trzeba nowe. Takie mamy trędy we wszystkim. Jeżeli ktoś ma trochę pojęcia, potrafi niewielką modyfikacją tak przerobić urządzenie, żeby działało prawidłowo przed długi czas. Oczywiście nic nie jest wieczne i wszystko w końcu padnie, ale dwa a osiem lat robi zdecydowaną różnicę. Ja u siebie też wywaliłem F (oczywiście sterownik) i zakładam Z, oczywiście z przeróbką na postojowe Big Grin.


RE: Nie działa webasto d5z-f - go2-jacek - 02-03-2018

A jaka jest przyczyna,..., jeśli piec cieknie tzn. widać na nim ślady po wycieku białe zacieki (D5Z-F), i czy da się to samemu ogarnąć. Co jest z tymi urywającymi się śrubami - to jak w końcu go ludzie naprawiają, skoro te eberki lądują w śmietniku.


RE: Nie działa webasto d5z-f - wesol - 02-03-2018

Ale co to za białe zacieki, co to jest jakaś substancja czy poprostu utlenia się aluminium? Do eFki uszczelki są dość drogie czyli ruszenie i rozgrzebanie pieca konkretne już na wstępie robi koszta. A na śrubki są sposoby, lepsze i gorsze ale ryzyko jest zerwania.


RE: Nie działa webasto d5z-f - mamwi - 02-03-2018

Wyciek jest możliwy jedynie przez łączenie wąż-króciec. Jeżeli cieknie obudowa to śmietnik