Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
radio navigation system mcd nie włacza się - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Car Audio (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: radio navigation system mcd nie włacza się (/showthread.php?tid=10185)

Strony: 1 2


radio navigation system mcd nie włacza się - dj_zuczek - 11-02-2017 18:40

Witam mam problem podłączam w VW sharanie radio navigation system i zaczyna migać dioda na czerwono z prawej strony u góry ale radio nie chce się włączyć czy to na odpalonym czy na wyłączonym samochodzie czego to może być wina ?
czy może to być wina tego że kabel idący do pinu 5 jest poprostu przecięty ?


RE: radio navigation system mcd nie włacza się - andrew7800 - 11-02-2017 19:47

Sprawdzić zasilanie radio. MCD nie ma kodu do włączenia? Np. u mnie jest MFD i na początku jak podłączę to wyświetli logo powitalne po czym za chwilę wyświetla ekran z żądaniem kodu(po odpięciu kostek z radia). Po prawidłowym wpisaniu kodu włącza się. Potem już załącza się normalnie bez kodu.


RE: radio navigation system mcd nie włacza się - dj_zuczek - 11-02-2017 19:53

Ale to jest radio które siedziało niedawno w tym sharanie jak nic nie wyświetla wogule to radio to jak mam wiedzieć czy chce kodu tylko miga dioda na czerwono z prawej strony u góry

podłączam nawet oryginalną kostką VW tylko kabel do pin 5 mam odcięty czy to może być wina tego że niechcę się włączyć ?


RE: radio navigation system mcd nie włacza się - yros - 13-02-2017 09:38

Pin 5 w którym złączu ? Radio MCD wymaga 3 (z 4) plusów do uruchomienia. I powinieneś je mieć w złączu ISO zasilającym. Tylko mruganie diody sugeruje że brakuje Ci plusa jednego (podejrzewam że właśnie na 5 pinie z kostki iso zasilającej który jak mówisz jest odcięty).

GND masa

Kl-58B -> +12V ten zdaje się nie jest konieczny
Safe -> +12V
S- kont -> +12V
UB+ -> +12V


RE: radio navigation system mcd nie włacza się - dj_zuczek - 13-02-2017 17:06

Witam mam kolejny problem podłączyłem wszystkie kostki do MCD jakie były pin 5 już podłączony zlutowałem przecięty kabel a radio krzyczy o safe code gdzie go szukać ? auto z Niemiec i prawdopodobnie niestety nie mam tego kodu co robić


RE: radio navigation system mcd nie włacza się - motik1 - 13-02-2017 17:19

Spróbuj go zostawić na godz włączone i może się uruchomi samo. Ja tak mam pisze złe kody potem zostawiam na godz chyba i startuje samo, ale w ustawieniach radia było ze bez pinu już nie pamiętam w każdym razie bez pinu startuje samo próbuj


RE: radio navigation system mcd nie włacza się - dj_zuczek - 13-02-2017 21:57

Cały czas krzyczy o kod


RE: radio navigation system mcd nie włacza się - yros - 14-02-2017 09:40

Jeżeli po przekręceniu na zapłon radio nie wyświetli po kilkunastu sekundach napisu "LEARN" i się samo nie odblokuje to niestety, ale musisz zdobyć kod do tego radia i go wpisać... Serwis VW, niezależny serwis radio-code.


RE: radio navigation system mcd nie włacza się - dj_zuczek - 14-02-2017 16:47

Czyli jestem w głębokiej D****


RE: radio navigation system mcd nie włacza się - yros - 14-02-2017 17:47

nie przesadzajmy Wink odczyt kodu z tego radia to nie problem... robisz to raz i masz spokoj do momentu zgubienia nowego kodu.