Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Alhambra AUY dziwne błędy proszę o interpretację - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Dział: Kody błędów (/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Wątek: Alhambra AUY dziwne błędy proszę o interpretację (/showthread.php?tid=10159)



Alhambra AUY dziwne błędy proszę o interpretację - kaskader83 - 07-02-2017 23:48

Witajcie!
Od niedawna zaczyna się z autem dziać coś takiego, że na 5 i 6 biegu po przekroczeniu 2000 obr nagle wchodzi w tryb awaryjny. Pomaga wyłączenie i włączenie. Kupiłem interfejs i po sprawdzeniu polskim vagiem wyszły takie oto dziwne błędy:
61452 zawór regulacji ciśnienia turbiny przerwa (sporadyczne)
32778 zawór regulacji ciśnienia turbiny przerwa (sporadyczne)
65025 zawór regulacji ciśnienia turbiny przerwa - sygnał zwarty do plusa.
Czy to są błędy tego słynnego zaworu n75?

Byłem w warsztacie i stwierdzili, że turbo do wymiany, tylko, że auto nie kopci, nie gwiżdże, oleju bierze niecałe pół stanu na 15000km - czyli tyle co nic (na klapie nie ma plamek). W aucie rok temu było wymienione turbo podobno na nowe, bo poprzednie lało olejem - tak twierdzi poprzednik (faktura na trochę ponad 1000 zł podobno jest u księgowej).
Warsztat miał kilka lat temu kilka spektakularnych wpadek z wymianą sprawnych rzeczy w innym aucie i dlatego nie do końca im wierzę - wolę zapytać - skonsultować.


RE: Alhambra AUY dziwne błędy proszę o interpretację - Bogos - 08-02-2017 10:05

Raczej to nie bedzie turbina bo ona generuje ciut inne bledy.Sprawdz wiązkę elektryczną i wtyczkę do tego zaworka ewentualnie podmien go n75 bo ma niby zwarcie. Sprawdz dokladnie wezyki podcisnienia te na n75 i n18. mozna tez b.latwo sprawdzic to w szystko w B.S gr011 i wszystko widac co sie dzieje z turbo. Ty masz tego polskiego vag takze chyba tego nie sprawdzisz ,nie wiem bo tym nigdy sie nie bawilem. Bledy tez pewnie inne wywali niz na notrmalnym vagcom. To wszystko spokojnie ogarniesz sam. pozdro
PS. N75 znajdziesz za aluminiową osłoną na grodzi nr turbem. Ale to chyba wiesz.


RE: Alhambra AUY dziwne błędy proszę o interpretację - kaskader83 - 08-02-2017 11:22

Dzięki wielkie za podpowiedzi Smile Też tak myślałem. Potwierdziłeś kolego moje przypuszczenia. Tylko obrobią się z drobiazgami, odbiorę auto i biorę się za wymianę tego zaworu.