Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) (/showthread.php?tid=10156)

Strony: 1 2 3


Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) - dyzioNR1 - 06-02-2017 11:16

Hej,
zastanawiałem się, czy jest możliwość przeróbki foteli zwykłych na obracane?

Nie chodzi mi o wymianę, bo mam dość mało popularny kolor tapicerki a zarazem nie chciałbym, popłynąć zwyczajniej z kosztami.

Chodzi głównie o to, czy jest możliwość wymiany samych mocowań/szyn na obrotowe, wiadomo - z częścią plastiku od zewnątrz w wihajstrem do obracania (podobnym jak do regulacji wysokości od wewnętrznej strony samochodu).

Może już ktoś praktykował?


RE: Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) - Bogos - 06-02-2017 12:59

Jeśli masz ten mechanizm obrotowy to powinno to wystarczyć. Jakieś dwa lata temu wymieniałem u siebie oba przednie fotele i sprawowalo to p&p. Nic nie zostało ani też nic nie brakło także powinno być ok.


RE: Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) - dyzioNR1 - 06-02-2017 13:01

Dzięki, znalazłem temat na forum... http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=3397&highlight=obracane+fotele

..teraz doczytuję, czy sam spód się ogarnie. Spiny z tym nie mam. Pewnie dwa razy do roku na rybach dostąpią takiego obrotowego zaszczytu Wink


RE: Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) - PabloLG - 06-02-2017 20:30

No dokładnie ja miałem takie fotele i nie używałem Tongue raz spałem tylko na odwróconym Smile


RE: Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) - Bogos - 06-02-2017 20:50

(06-02-2017 20:30)PabloLG napisał(a):  Tongue raz spałem tylko na odwróconym Smile
A co Ci się stało że spałeś w aucie??? i to jeszcze na odwróconyma??? Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Sory za OTBig Grin


RE: Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) - dyzioNR1 - 06-02-2017 20:57

Ano nogi mógł pewnie rozprostowaćSmile

W Skodach Superb było fajne rozwiązanie, jechałem kiedyś taxi w Szkocji z tyłu, jak zagaiłem, że strasznie dużo miejsca z tyłu, to mi gość złożył środek oparcia w fotelu pasażera i było miejsce na nóżki.

W SGA fajne rozwiązanie, bo czasem pada na rybach i nie ma gdzie coli pic. Możnaby we środku wtedy.Big Grin
I tak się już cieszę, że z klapy daszek nad stolik będzie w razie deszczu.


RE: Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) - PabloLG - 06-02-2017 21:23

Trasa w nocy źle poszła i odwróciłem przedni fotel nogi wylozylem na tylne fotele i kimono. A tak to nie używałem tej opcji Smile


RE: Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) - bialekmleko - 06-02-2017 22:13

Prawdę powiedziawszy to kilka razy skorzystałem, że mam obrotowe fotele. Jak Teściowa wsiadała to było ułatwienie Big Grin


RE: Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) - slawiec - 06-02-2017 23:17

Ma ktos na sprzedaz zestaw do przerobienia foteli


RE: Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) - Grześ K. - 07-02-2017 11:35

Też się przyłącze do pytania, chętnie zakupię taki zestaw