Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
kod do radia - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-CAR-AUDIO-CB-RADIO-NAWIGACJE)
+--- Dział: Car Audio (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Car-Audio)
+--- Wątek: kod do radia (/Thread-kod-do-radia--10108)

Strony: 1 2 3


RE: kod do radia - yros - 02-02-2017

Z tego co się orientuję to nie wyliczą Ci kodu z numeru seryjnego radia nawet w serwisie... Jeśli już, to po numerze VIN samochodu, ale nie wykluczaj sytuacji, że Twoje radio pochodzi z innego sharana. I wtedy wyliczony kod nie pasuje, a jak wcześniej wspomniałeś, trochę ta przyjemność kosztuje. To samo tyczy się również Galaxy z nawigacjami MCD i MFD (bo to wszystko to samo, tylko znaczki są inne i logo startowe).

Jedyne radia są w Galaxy, których kod wyliczysz po numerze seryjnym radia. To radia serii M i V.





RE: kod do radia - Bogos - 02-02-2017

(02-02-2017, 12:10)Bogos napisał(a):
(02-02-2017, 09:46)yros napisał(a): W sharanach i alhambrach nie ma możliwości wyliczenia kodu z numeru seryjnego.
Jeśli masz radio przypisane do nr.vin to w ASO numer seryjny radia i nr.vin daje ci kod do radia.
(02-02-2017, 13:39)yros napisał(a): Z tego co się orientuję to nie wyliczą Ci kodu z numeru seryjnego radia nawet w serwisie... Jeśli już, to po numerze VIN samochodu, ale nie wykluczaj sytuacji, że Twoje radio pochodzi z innego sharana. I wtedy wyliczony kod nie pasuje
Pisałem wyżej Jesli wyszystko jest tak jak fabryka wypusciła.
Druga sprawa to nie rozumiem kto tu coś ma wyliczać. Jest auto (vin) i jest radio (seria) i do ntej konfiguracji jest przypisany jeden kod anie kilka jak Ty to sugerujesz.
Po trzecie w ASO nic ci nie da sam kod vin. No bo niby skąd mają wiedzieć jakie radio tam jest. Z reszta to by było za proste.



RE: kod do radia - yros - 03-02-2017

Jakie masz radio konkretnie ?


RE: kod do radia - Bogos - 03-02-2017

MFD jak coś.


RE: kod do radia - yros - 05-02-2017

To niestety albo serwis albo ktos od radio code. On line tego nie załatwimy Sad Chyba ze bedziesz gdzies w moich okolicach to Ci ogarne Wink


RE: kod do radia - Bogos - 05-02-2017

(05-02-2017, 14:50)yros napisał(a): To niestety albo serwis albo ktos od radio code. On line tego nie załatwimy Sad Chyba ze bedziesz gdzies w moich okolicach to Ci ogarne Wink

Myśmy się chyba nie zrozumieli. Ja nie mam problemu z kodem do radia. Natomiast jak ktos ma to zostaje ktoś z serwisu rtv do odkodowania lub właśnie serwis. Sam uzywam serwis jak coś. Jest tutaj kilku userów na naszym forum którym właśnie przez serwis ASO (skandynawia) załatwiłek kod bo tu jest za free. Pozdro


RE: kod do radia - K9Darek - 06-02-2017

U mnie też jest za free tylko dowód rejestracyjny trzeba przedstawić.


RE: kod do radia - Grześ K. - 26-02-2017

Podepnę sie do tematu. Zmieniałem radio w Galaxy szwagra. Kupiłem na allegro jedno - nie włączało się. Sprzedający przesłał drugie - włącza się ale niestety nie ma kodu, chociaż sprzedający zapewniał że radio będzie z kodem. Da się ten kod ustalić? Na nalepkach i zawieszce jest sporo numerów, niestety żaden nie jest 4 cyfrowy.
Doczytałem na forum, ze seria M jest do rozczytania - na naklejce jest jakieś oznaczenie z M na początku - M025947
Jest tu na forum ktoś kto mógłby pomóc? Za przysługę oferuję $ lub mogę oddać stare radio Galaxy 5000


RE: kod do radia - Bogos - 26-02-2017

W Twoim przypadku to tylko odwiedzić jakiś zakład elektroniczny w celu złamania/odzyskania kodu.


RE: kod do radia - lipa6 - 26-02-2017

Ja ostatnio zmieniałem aku i o dziwo po odpieciu starego i montażu nowego radio się nie zakodowało. Lecz po wizycie w warsztacie i odłączeniu aku na dłużej niestety radio poprosiło o kod( nie znam Sad )
Ale po kilku godzinach postoju wszystko wróciło do normy, nie wymagało wpisania kodu.
Jak to jest? Kod jest gdzieś w pamięci radia?