Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
EGR - problemy, zaślepienie, itp. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=57)
+---- Wątek: EGR - problemy, zaślepienie, itp. (/showthread.php?tid=10022)

Strony: 1 2 3


CFFB zaślepienie EGR - sebo86 - 27-12-2016 13:11

Witam, czy zaślepiał już ktoś zawór EGR w silniku CFFB? Wiem, że oprócz zaślepki trzeba go jeszcze wyłączyć programowo VAG-iem, ale nigdzie nie znalazłem opisu co i jak. Jeśli ktoś ma już doświadczenie, to proszę o pomoc, dzięki.


RE: CFFB zaślepienie EGR - wesol - 27-12-2016 14:43

Tego sam nie zrobisz. To robi tuner i nie wagiem tylko po odciagnieciu softu robi zmiany w odpowiednich grupach by nie bylo to brane pod uwage ni po zliczeniu sumy kontrolnej wgrywa do sterownika. Zadnych zaslepek nie musisz montowac bo egr jest caly czas w pozycji zamknietej.


RE: CFFB zaślepienie EGR - sebo86 - 28-12-2016 16:07

A jest ktoś w okolicach Nowego Targu kto jest w stanie to zrobić? Ewentualnie w okolicach Krakowa?


RE: CFFB zaślepienie EGR - wesol - 28-12-2016 16:26

Szukaj w okolicy "chip tuning" czyli firmy zajmujacej sie takimi sprawami. Koszt to nie wiem ile ale pewnie okolo polowy chipsa.


RE: CFFB zaślepienie EGR - sebo86 - 28-12-2016 17:31

To przynajmniej będę miał dobry powód do wytłumaczenia się przed żoną, żeby odwiedzić taki warsztat, bo już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad podniesieniem mocyBig Grin


RE: CFFB zaślepienie EGR - GTH - 08-01-2017 18:53

Jak kolego Wesol napisal, trzeba zaingerowac w soft, zaden problem. Ceny mozesz sie spodziewac od 300zl w gore, w zaleznosci od warsztatu. Niemniej jednak jezeli posiadasz filtr czastek na pokladzie nie polecam usuwac zaworu EGR a go wymienic.


RE: CFFB zaślepienie EGR - stoklik - 03-05-2017 21:37

A jak jest cena za wymianę tego zaworu? i cena samego zaworu?


RE: CFFB zaślepienie EGR - wesol - 03-05-2017 21:40

Pewnie kolo tysiaka.


RE: CFFB zaślepienie EGR - Maciej_F - 04-05-2017 10:24

Witam .
Nie ryzykowałem kupiłem swego czasu oryginał z ASO 1300 zeta + montaż . Widzę , że chodzą na Alledrogo zamienniki ( nawet chińskie ) za ok 600 zeta .

Acha ci są bardziej profesjonalni :

http://www.kolmot.com.pl/pl/p/Kompletny-zawor-EGR-z-chlodnica-AUDI-SEAT-SKODA-VW-1.6-TDI-2.0-TDI-Common-Rail-oryginal-VAG-Foto-03L131512BJ/1168


RE: CFFB zaślepienie EGR - Cinek88 - 08-11-2018 10:41

Siemka ostatnio mialem wlasnie problem z EGRem w silniku CFFB mi na szczescie wymienili na nowy za fryte , ale jak sie dowiadywałem części ok.1000zl a robote mechanik mi powiedzial 400 bo jest przerabane to wymienic. Aha i wazne zadnych zamiennikow tylko orginal bo zamiennik dlugo nie posluzy i nien radze wylaczac bo wtedy dpf sie zapycha o wiele szybciej Smile Moze spróbuj z wodorowaniem najpierw jest tansze i czysci wszystko Smile pzdr