Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-CAR-AUDIO-CB-RADIO-NAWIGACJE)
+--- Dział: Car Audio (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Car-Audio)
+--- Wątek: VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne (/Thread-VW-Sharan-2005-radio-navigation-system-mcd-zmiana-na-inne)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne - dj_zuczek - 09-02-2017

Chciałbym jakoś zrobić żeby dało się ta kamerę zrobić i żeby radio działało bez kluczy i żeby daty i godziny nie traciło skoro inne ustawienia zostają zachowane


RE: VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne - dj_zuczek - 10-02-2017

Witam przychodzę do was z kolejnym pytaniem co to mogą być za złącza ?

   


RE: VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne - slawiec - 10-02-2017

Co to jest masz sharana z taxi ?
niewidzialem jeszcze takiego modu
sie nie dziw ze masz cos tam w kablotece nie tak jakis adam slodowy tam byl


RE: VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne - dyzioNR1 - 10-02-2017

Ta beżowa to kość iso pasująca do np. fabrycznego radia, powinieneś mieć takie dwie - zasilanie/sterowanie a druga do głośników.

Ta druga - nie mam pojęcia - trzy kabelki do niej chyba dochodzą, może jaki taksometr lub od starego radia jakiegoś hiszpańskiego Wink


RE: VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne - dj_zuczek - 10-02-2017

Tak jest tos sharan z Taxi.
Wiec za pomocą tego można podpiąć drugie radio czy jak ?


RE: VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne - kalamb - 11-02-2017

Brązowa to głośniki ta zielona to 'kombinacja" jest i tu nic nie poradzę szklana kula mi się rozbiła w zeszłym tygodniu ;-)


RE: VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne - dj_zuczek - 11-02-2017

Podłączyłem tą brązową pod radio i zaraz raz dwa wyjąłem bo z radyjka zacząl iść dym i zaczęło śmierdzieć, które bezpieczniki muszę sprawdzić czy się nie spaliły bo jak podłączam pod oryginalną kostkę to radio się nie włącza, bezpiecznik w radiu dobry, jak podłącze stare MCD zaczyna migać czerwona dioda ale nie da się uruchomić radia czy to może być wina tego że na kostce iso mam tylko pin 4,7,8 a reszta odłączone ?


RE: VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne - andrew7800 - 11-02-2017

tu masz rozpiskę kostki iso:

[Obrazek: 3768161500_1316015842.jpg]

Mcd Nie ma czasem kodu do włączania?


RE: VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne - dj_zuczek - 11-02-2017

to jest radio które siedziało niedawno w tym sharanie jak nic nie wyświetla wogule to radio to jak mam wiedzieć czy chce kodu tylko miga dioda na czerwono z prawej strony u góry

podłączam nawet oryginalną kostką VW tylko kabel do pin 5 mam odcięty czy to może być wina tego że niechcę się włączyć ?


RE: VW Sharan 2005 - radio navigation system mcd zmiana na inne - dyzioNR1 - 11-02-2017

Żuczku drogi - ktoś przed Tobą tam kombinował. Łamiesz sobie zęby na temacie i to pewnie nie Twoja wina, że nie działa, ale kogoś kto już tam był przed Tobą.

Jeśli to była kostka od głośników, to nie powinno dymić, więc pewnie to była kostka od zasilania, przy której ktoś grzebał. Z resztą - tej od głośników nie da się włożyć w miejsce zasilającej i odwrotnie, ponieważ mają w różnych miejscach blokady.

Jedź zapytaj kogoś, kto ma serwis car-audio, bo narobisz sobie kłopotów. Radio, które podłączałeś nie powinno dymić, po to właśnie ma bezpiecznik z tyłu (pewnie czerwony) i to on najpierw powinien polecieć i nie miałoby prawa radio dymić.

Ktoś musi odnaleźć odpowiednie PINY i włożyć je na miejsce w oryginalnej kostce. Ponad to niech Ci ktoś powie do czego ta zielona kość, bo może ona powoduje problemy, a może nie ma w ogóle związku z instalacją radia.

Masz wszystkie rozpiski kostek na forum, chłopaki Ci je powyżej powstawiali. Jeśli nie jesteś w stanie sam sprawdzić, czy w odpowiedniej kostce są odpowiednie "kabelki" - a sądzę to po Twoich wpisach - zostaw robotę fachowcom, będziesz miał raz zrobione do końca posiadania auta, a tak, to popalisz radia sobie oba.