Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Ile pali TDI ? spalanie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Ile pali TDI ? spalanie (/Thread-Ile-pali-TDI-spalanie)



RE: Ile pali TDI ? spalanie - agaikarol - 08-04-2012

Witam
Jeszcze raz dołożę moje 5 groszy.

Prawie 2 lata mam VW Sharan 1,9 TDI 110 KM z chipem. Moc w przybliżeniu możesz obliczyć sam, jeżeli ten silnik najwyższy moment obrotowy ma przy 4150 obr/min - wg. książki i to się zgadza, po chipie u mnie jest około 5000 obr/min co daje około 130 KM.

Spalanie
Bez chipa różnica pomiędzy wskazaniem komputera a rzeczywistością była około 0,2-0,3 l/100 km, teraz mam też około 2 l/100 km (co można zobaczyć na motostat.pl).
Spalanie na poziomie 7,6 l/100km w naszych autach uważam za małe (przypominam że jeździmy autami które mają około 2 ton i potrzebują trochę mocy do poruszania się).


Niebieski91
Proszę wyjaśnij pojęcie "odpowietrzony zbiornik"




RE: Ile pali TDI ? spalanie - niebieski91 - 08-04-2012

nominalna pojemność baku to 70 l
kazdy zbiornik więc i nasz ma poduszkę powietrzna (alepo co nie pytaj - pewnie np. na lato kiedy paliwo paruje i opary gdziesz musza sie zbierać - gaz sie spręza więc miejsce jest)
ma tezguziczek (gdzie ma nasz nie wiem)
kiedy go poprzyciskasz pistoletem ta poduszka znika ulatuje
i wtedy do zbiornika lejesz 20 l wiecej bez problemu ale zabierasz miejsce na na opary
to tak po krótce (kiedys mi tak to wytłumaczono i zrozumiałem - dokładniejsze tłumacsenie jak chcesz moge poszukać)
ja nie bedę zwiększał pojemności zbiornika bo takiej potrzeby nie mam (ANI FINANSÓW)
wystraczy mi moje 70


RE: Ile pali TDI ? spalanie - agaikarol - 08-04-2012

Wielkie dzięki za wytłumaczenie.
mnie też wystarczy te 70 l, już teraz tankowanie po korek to prawie 400 PLN a jak dodamy kolejne 20 l, Nie chcę myśleć o pustkach w banku.



RE: Ile pali TDI ? spalanie - Emader - 08-04-2012

A mi moj 1.9 tdi 130 pali za duzo hehe

jak rano przycisne do pracy to nawet 11l

a srednio ok 8l, na autostradzie przy predkosci 130 to ok 6.7.

wiem ze kubatura jest spora, ale spalanie jest na poziomie audi a6 avant 2.7 v6 tdi, a osiagi niestety nie, no ale jak autobus to autobus TongueP




RE: Ile pali TDI ? spalanie - wesol - 08-04-2012

powiem szczerze ze umnie ASZ w golfie tez nie mniej pali. Duzo zalezy od tego gdzie smigasz. W golfie tez mam takie wyniki po 7.4 litra srednio. Z tym z ejak lece na utostradzie na 6 biegu mam 3200 obr to pali 6,2 litra wynik nienajgorszy zwlaszcza ze na predkosciomierzu jest 180 km/h. To taka predkosc przelotowa optymalna w tym aucie co widac po obrotach. Jak jade przepisowo tak 110-120 to pali owszem i 4,4 litra. Wiesz wątpie by ten 2.7 tdi spalil tyle ile mowisz w takim samym stylu jazdy. kazde auto moze spalic i bardzo niewiele ale jak trzeba to tez i wciagnie troszke. Regulator spalania masz pod prawa noga- tak mówią.


RE: Ile pali TDI ? spalanie - Emader - 08-04-2012

powiem tak 2.7 w miescie wiecej spali jak i przy ostrym butowaniu, ale przy spokojnej jezdzie na autostradzie juz sie zaciera roznica, nie mowiac juz jak sie podchodzi pod 200, w zeszlym roku lecialem autostrada z paryza do dunkierki i sie spieszylem na prom praktycznie caly czas 120 mil/h wskazowka spadala w zastraszajacym tempie,

ja to bym sie nie obrazil gdyby montowali do sharikow 2.7 albo 3.0 tdi Smile))


RE: Ile pali TDI ? spalanie - wesol - 08-04-2012

Wiesz przy jezdzie autostradowej to róźnice sie zacieraja prawie we wszystkich pojemnisciach a nawet miedzy systemami zasilania ( PB- ON) itd. Mi sie by widział silnik raczej 2.5 tdi ten co był w t4 i starsze audi- rzedowa 5-cio garówka. Z tym z emozna bylo pójść nieco do przodu i zrobic R5 ale na pompowtryskach. Moce po tuningu spokojnie do osiagniecia niewielkim dlubnieciem to okolo 300 KM. Te silniki takze duzo nie paliły w stosunku do 2.5 tdi V6 z pasków czy A4 itp.


RE: Ile pali TDI ? spalanie - mykmykmyk - 15-04-2012

Galaxy TDi tiptronic 2002 116ps miasto TAXI 9 do 11 i nikt mi nie powie ze pali mniej! pzdr


RE: Ile pali TDI ? spalanie - daneczek76 - 16-04-2012

panowie nie przesadzajmy z tym zacieraniem w turbo gnojku faktyczne różnice przy ostrzejszym deptaniu są nie wielkie dużo się nie różnią w porównaniu do benzyny.Mam kolegę który ma sharana też 150KM w 1.8T spalanie ma dużo większe na autostradzie niż ja np: autostradzie z Hamburga ja jechałem 150km/h i średnia wyszła mi 6,5 - 6,7 litra , proszę uzyskaj taki wynik w benzynie jak uzyskasz tankuje do pełna za darmo. Po miescie mam średnio 8.5 do 9,2 - kolega mieści się w spokojnej jeździe w 12 litrach gdzie mamy ten sam samochód o tej samej mocy.
mykmykmyk średnia spalania w automacie zawsze jest około 1 litr więcej.
wesol mnie tez by sie marzył stara 2.5 R5 tdi


RE: Ile palą wasze sprzęty - fotograf123 - 30-07-2012

Musiałeś mieć coś wcześniej w baku .... jeszcze dodaj, że 5 osób i bagaże...