Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Ile pali TDI ? spalanie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Ile pali TDI ? spalanie (/Thread-Ile-pali-TDI-spalanie)



RE: Ile pali TDI ? spalanie - peters - 01-04-2016

U mniej moj ASZ zaczął mniej palić jak przyszło ciepło. Tak to dochodziło do 8l/100km teraz zeszłem w trasie do 6,1/100km. Najgorzej jest jak silnik dopiero startuje i trżeba go gnieść. Pozniej jest tylko lepiej. Prędkości sa zróżnicowane max do 130-140km gdyz nie ma gdzie rozwinąć prędkości. A potem hamować na wariata to nie u mnie.


RE: Ile pali TDI ? spalanie - bialekmleko - 01-04-2016

(01-04-2016, 07:44)Bino napisał(a): auto ma palić nie więcej jak 5,5 l/100km. Nie skomentowałem tego. Ale na mój rozum to chyba na 5 biegu musiał tak jechać.

Nasze mają 6 biegów (przynajmniej mój) jeszcze nie używałem bo do 100 to troche małe obroty, poczekam do wakacji bo tu to nie mam gdzie się rozpędzić i lepiej się z autkiem zapoznać mam go od lipca.


RE: Ile pali TDI ? spalanie - suhhar - 05-04-2016

na 6 biegu to mozesz auto przegrzac bo bedziesz butowac a ono nie bedzie jechac bo ten 6 bieg to chyba z górki na autostradzie jest. Kilka razy wrzuciłem na autostradzie na rownym 6 bieg i nie szło jechać. Szkoda skrzyni.


RE: Ile pali TDI ? spalanie - piotto0 - 05-04-2016

(05-04-2016, 12:37)suhhar napisał(a): na 6 biegu to mozesz auto przegrzac bo bedziesz butowac a ono nie bedzie jechac bo ten 6 bieg to chyba z górki na autostradzie jest. Kilka razy wrzuciłem na autostradzie na rownym 6 bieg i nie szło jechać. Szkoda skrzyni.


Big Grin ? Auto przegrzać? Jak na równym na 6'tym biegu nie jedzie to polecam poszukać gdzie moc uciekła. Bo nawet jak pamiętam 115'tka długo bo długo ale się rozpędzała. No po to ta 6'tka jest żeby przy tych 120km/h+ już ją zapiąć...


RE: Ile pali TDI ? spalanie - bialekmleko - 05-04-2016

Dlatego ja tu nie mam gdzie włączyć 6 Sad


RE: Ile pali TDI ? spalanie - wesol - 05-04-2016

Nie będę tego komentować ze zapinany 6 bieg przy 120km/h. To jaki bieg wypadałoby zapiąć przy 150 i jaki przy 180?


RE: Ile pali TDI ? spalanie - niebieski91 - 05-04-2016

no jaki no ??
siedem i osiem




RE: Ile pali TDI ? spalanie - andrew7800 - 05-04-2016

Naprawdę tym AUY 115 KM brakuje mocy na 6 biegu? Nie jeździłem 115 ale w moim na 6 biegu to od 90km/h zwija się ładnie. Nie muszę redukować do wyprzedzania.Smile No ale te troszkę koników mam więcej. Większość drogi to 6 bieg oczywiście poza terenem zabudowanym.Wink


RE: Ile pali TDI ? spalanie - wesol - 05-04-2016

Różnica między auy a brt nie była za duża w mocy. To co w książce to w książce ale na hamowni wychodzi nieco inaczej. Przyspieszyć przyspieszysz jakoś tam bo i logowanie nie raz się robi na 5 czy 6 biegu od 30-40 km/h ale nie oto chodzi. Tak się nie jeździ autem ze biegi się używa wszystkie do 100 czy 120 km/h. W całej rozpiętości powinno się używać. Jeśli jedziesz nawet 140 i masz zamiar przyspieszać to redukcja z 6 na 5 i wtedy jedziemy. Na jednomasie się tak nie robi a gdzie dopiero na dwumasie. To że jedziesz na 6 biegu i auto nie protestuje to nic nie oznacza. O ile na 2 czy 3 biegu auto będzie szło jak wściekłe tak na 6 biegu z tak SO wciśnięty pedałem gazu będzie ta sama moc przekazywana to po przyspieszeniu auta będzie widać ze mulasto przyspiesza ale to z powodu dużej siły powstrzymujacej. Kora nie wyjdzie bokiem na 2 czy 3 biegu tylko na 5 czy 6. Tu jest największe wykorzystanie mocy. Na 1 mocy nie wykorzystasz. Nawet hamowni nie jest w stanie pomierzyc mocy na 1 biegu.


RE: Ile pali TDI ? spalanie - mikolaj9248 - 05-04-2016

Kolega wesol ma racje przy wyprzedzaniu zawsze jeden w dół i maszyna idzie ja nie kiedy schodze nawet o 2 w dół . i powiem szczeze mam 1.9 AUY 115 i nie straszne mi wyprzedzanie a nie kiedy pogonie ze swiatel za czyms malym co Warcy Rycy i Cescy a w rzeczywistosci
Go łykam.

A co do spalania tak do 120 w trasie pali mi 5.5 do 6l \100 km. Miasto w granicy 7 do 7.5l\100 km. Wykorzystujac obroty w miescie od 2 tys do 3 tys.