Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Ile pali TDI ? spalanie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Ile pali TDI ? spalanie (/Thread-Ile-pali-TDI-spalanie)



RE: Ile pali TDI ? spalanie - inside4 - 23-04-2015

Wczoraj zmniejszyłem dawkę paliwa i:
Trasa po wioskach 400km średnie 5,5L.


RE: Ile pali TDI ? spalanie - sebgol1977 - 23-04-2015

(23-04-2015, 17:04)suhhar napisał(a): Witam panowie mozecie napisać ile wam auto pali na postoju zagrzane tzn ile komp pokazuje bo mi 0.7-0.8l wszystko oczywiscie wylaczone, do tego jak przekręcam kluczyk to cos w aucie buczy mam dogrzewacz czy to on ? po zgaszeniu auta jeszcze 5 min buczy. Aha niby auto zagrzane po trasie a wskaznik temp stoi1 mm ponizej 90stpni tej kreski pionowej, czy u was tez tak jest ?

u mnie spalanie na postoju wg komputera 0.4-0.5 ,buczenie jak to określiłeś to pompka obiegu wody która jest na podszybiu chodzi jakiś czas jak wyjmiesz kluczyk,a jeżeli chodzi o temperaturę silnika to najlepiej sprawdzić vagiem ,możesz mieć albo termostat do wymiany lub czujnik temperatury


RE: Ile pali TDI ? spalanie - cezary - 26-04-2015

U mnie po wyłączeniu wszystkiego, na biegu jałowym:
zimny 0,7l
ciepły 0,6l



RE: Ile pali TDI ? spalanie - ULTRA - 26-04-2015

0.7l/h


RE: Ile pali TDI ? spalanie - dmusek - 27-04-2015

Po przekręceniu kluczyka to buczenie i po chwili szum płynu to elektryczna pompka paliwa w zbiorniku. Pompka wspomagająca obieg chłodziwa (ta na podszybiu) włącza się ciut później. Jeżeli masz silnik na pompowtryskach 115KM np. AUY to spalanie powinno wynosić 0,5 l/h na postoju. W 130 i wyżej 0,6-0,7l/h. Jeżeli jest wyższe to znaczy że któraś pompka już kuleje i trochę jest zwiększona dawka paliwa, żeby wyrównać pracę silnika. No chyba, że modzone coś było przy silniku lub adaptacjach licznika, ale to już inna historia.


RE: Ile pali TDI ? spalanie - wesol - 27-04-2015

rozrzut zawsze jakis tam jest. Tym sie nei ma co sugerowac. Podjedziesz do aso na aktualizacje softu i juz sie moze zmienic to wskazanie. Samemu mozna tez neico skorygowac. To dosc nieprecyzyjny pomiar i temp otoczenia ma pwlyw i cisnienie powietrza ma wplyw jakis tam itd. DOsc znaczny wplyw ma tez temperatura paliwa i dlatego mamy czujnik temperatury na przewodzie paliwowym przy pompie tandemowej. JA nei mam fisa ale na vagu pokazuje cos kolo 0.63 tak sobie przypominam.


RE: Ile pali TDI ? spalanie - Stiven - 09-05-2015

Galaxy 1.9 tdi 90km. Miasto tylko i wyłącznie- odległości max 20 km do roboty i częste przejazdy po kilometrze oraz po trzy kilosy do rodzinki- po przejechaniu 756km spalanie wyszło 6,08l/100km, chyba całkiem ładnie. Jazda ekonomiczna, 2000obr przekraczam tyko na niskich biegach czyli przy rozpędzaniu, rozmiar opon standardowy


RE: Ile pali TDI ? spalanie - Witek32 - 25-05-2015

Witam.

Nie wiem o co chodzi z tymi obrotami?,ale ja jeżdże 3000/3500,na 3,4tym biegu jak rozganiam auto,potem troche w dół ok 700 obr. w zależności od trasy-droga szybkiego ruchu-mało kopania w biegach-stara droga na C-szyn-dużo ,inaczej sobie nie wyobrażam-przecież to męczenie silnika,może dlatego że mam też reno megane 1600 benzyna 2002 r.,a spalanie w alhambrze mam w granicy 8-9 l. Codzienna trasa to do pracy 12 km. w 1 strone , a jak wracam, to troche po mieście ok. 3 km i to nie każdy dzień.
Z resztą po to mam auto żeby mu czasem Przy...dolić i poczuć jak ciagnie a nie go chechłać Smile.
To są dane z pełnych tankowań pod korek- po 30/50l. a nie z Fisu.

Pzdr.


RE: Ile pali TDI ? spalanie - jaro211 - 25-05-2015

siema u mnie przy 90 Celciuszy na blacie 0.6 l/h bez klimy , a z klimatyzacją 0,8 l/h


RE: Ile pali TDI ? spalanie - wesol - 25-05-2015

o widze tu bratnią dusze. hehe. Dokladnie te mulenia na niskch orbotach to jakas porazka. Jak podaje ze przy przyspieszaniu jrece tak na 3500-3700 praktycznie zawsze to juz wkrzywo patrzą. Zreszta dzis np rano jechalem do pracy i sobie tak patrzylem ze nawet na 6 biegu jak sie leci tak okolo 160-180 to obrotek pkazuje cos kolo 3100-3300. 3700 to jest zdaj sie jak sie cisnie 200km/h a bywa to umnie dosc czesto. Moze nagram jaki filmik. Spalanie tez mam na poziomie 9 litrów