Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Gniazdko zapalniczki - włączane po zapłonie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam !!!

Koledzy chcę w moim autku wyprowadzić sobie gniazdo zapalniczki tak aby wyłączało się ono po wyjęciu kluczyka, tak samo jak radio CD. Myślałem żeby podpiąć się pod zasilanie radia, ale czy to wytrzyma. Pod to gniazdo będzie podpięte tylko i wyłącznie radio CB ( Harry III ). Bardzo proszę o porady i pomysły jak to zrobić gdzie się podpiąć. Jeżeli macie coś takiego możecie podesłać foty byłoby fajnie. Sharan 2,0 2007. Big Grin

Z góry dziękuję Tongue
A jak myślisz podpięcie pod radio to zły pomysł ???
A nie latwiej podlaczyc zasilanie CB razem z radiem? Nie musisz wtedy ciagnac kabli od bezpiecznikow. Tylko nie pomyl Biegunow na kablach, bo uwalisz Cb.

Nie polecam podpinać pod radio, podpiąłem kamerkę i radio mi gorzej zbiera. Będę teraz to przerabiał Sad
Spokojnie koledzy raczej radia nie słucham tylko CD. Stosio59 ale że co ci nie pasowało ?? Właśnie chciałem tak podpiąć pod radio i jest mniej roboty bo kable są na wierzchu i nie muszę gmerać szukać itp. Big Grin
Czesc

obecnie w moim Galaxy w gnieździe zapalniczki zasilanie jest cały czas nawet przy wyjętym kluczyku (zapewne tak jest normalnie)

Czy mozna jakoś łatwo przerobić to ustawienie pod takie aby zasilanie w zapalniczce było dopiero po przekręceniu kluczyka ?

Właśnie zakupiłem rejestrator jazdy G1WH i automatycznie bedzie sie uruchamiał tylko w przypadku pojawienia sie napiecia a inaczej to trzeba pamietać aby samemu właczyc ... upiardliwe
Jak chcesz elegancko i zgodnie z zamysłem to weź zasilanie np z kostki radia. Tam są dwie linie - jedna zasilana na stałe, druga po zapłonie.
Schowasz wtedy cały zasilacz od rejetratora, puścisz kabelek gdzieś za plastikami i podsufitką i jest super.

Ja tak zrobiłem zasilanie dla GPS i rejestratora - puściłem kabel (zailanie po zapłonie w okolice lampki podsufitki. Tam zainstalowałem małą przetwornicę 12/5 (rejestrator mam na 12V a gps na 5V) - kabelki wyprowadziłem koło lusterka. Nic się nie plącze, urządzenia włączają się po przekręceniu kluczyka...
a tak żeby całe gniazdko na strałe przerobić aby włączało sie po zapłonie? wolałbym takie rozwiązanie przy okazji nie zostawialbym cb radia włączonego jak mi sie zapomni Smile

Heh, CB w gnieździe zostawiłem na noc będąc na Chorwacji. Rano - zonk. Złapałem Chorwata w Ładzie Nivie - po 5 minutach "ręcznego" tłumaczenia wyszedł z samochodu, wręczył mi przewody rozruchowe wyjęte z bagażnika i... Wsiadł za kierownicę, mucząc coś w stylu "ne ma casa, ne ma casa" (chyba - nie mam czasu) i odjechał :-)
Zostałem dalej z rozładowanym akumulatorem ale z przewodami!!!

Wracając do tematu:

Jak ogarniasz trochę elektrykę to weź jakiś przekaźnik 12V wepnij przed gniazdo zapalniczki a sterowanie zrób np z linii radia włączanej po zapłonie.
Jak nie jesteś "elektryczny" to pierwszy lepszy elektryk ci to za parę zeta zrobi.
Odkopuję i podpinam się pod wątek.
Szukam dogodnego miejsca do wpięcia się z dodatkowym gniazdem 12V, do którego wpięty będzie wideorejestrator.
Myślałem, by kable podprowadzić przed włącznik ogrzewania szyby (przedniej lub tylnej). Co o tym myślicie?
Może jest gdzieś lepsze miejsce do wpięcia, tak by zasilanie było odłączane wraz z wyłączeniem zapłonu?
Stron: 1 2