Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Co to jest---> foto
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Otóż pewnego dnia znalazłem pod samochodem tą oto rzecz? mechanik nie wie od czego to jest. Dodam że znalazłem to z tyłu pojazdu.
foto w linku:
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=246ql9z&s=5

Samochód Sharan 2000 po lifcieSmile
..Mocowanie linek ham.
O dzięki za szybką odpowiedź, a czy bez tego nie działa mi hamulec ręczny? czy może nie odbijać?
To mi wygląda raczej na skutek,a nie przyczynę...
Będzie odbijało, ale słabiej. Wszystko zależy od tego jak luźno przesuwają się linki w pancerzach i jak mocne są sprężyny przy zaciskach.
Lepiej to zreperować.
Widziałem gdzieś na forum, że ktoś miał ten plastikowy element wytoczony w metalu.
Ale jak działał hamulec tak i działa... tylko że teraz może nie odbija hmmm
z tego co mi Kolega goozik wysłał to rozumiem że ten element sie wkręca. Wystarczy śrubę 6tkę i nakręcić (domyślam sie)
Jeśli linki chodzą luźno, to powinno odbijać, na tyle, żeby hamulce się nie grzaly.
Tylko sprawdź, czy linka nie wisi pod autem.

Tak nakręca się to na końcówkę gwintu w miejscu, gdzie naciąga się linki hamulca. Prawdopodobnie w plastiku wyrobił się gwint i dlatego spadło.

Ten drucik z drugiej strony sprężynki, powinien zaś być przymocowany do kawałka mocowania z blachy, który jest przygrzany do podwozia.

Gdybym siedział przy kompie to bym wstawił zdjęcie jak to ma wyglądać.
Ja nawet nie wiedziale ze to tam musi byc. Nie mam tego odkąd mam auto.
No tak ale linki mam nowe a ta srodkowa przesmarowalem dobrze. Pracuje leciutko az miło.
jakiś czas temu ztym walczyłem bo nie odbijała ta spręzyna na tym bo to właśnie pękło to chyba razem z linką się kupuje ?
Moze sie skusze to cos wyspawam i jakas sprezyne z materaca zaloze tak zeby bylo.
Stron: 1 2 3