Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zawieszajaca się turbina, a zużycie oleju?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, czy zawieszająca się turbina ma jakiś wpływ na zużycie oleju (dość spore na ok. 100km (sto) ubyło ok 0,5 litra? Silnik AFN 110km.
sciagnij waz za turbiną. Ten tu pryz intercoolerze. Jelsi bedzi etma duzo oleju- az bedzie sie wylewac to nie smigaj tym autem. Lekko wilgotne od oleju to moz eyc ale nie tak zeby az dalo sie wylac olej p sciagnieciu calego IC.
To jak zdiagnozować to wiem, tylko czy przy zawieszonej turbinie jest tak, że bierze olej, a jak turbo pracuje tak jak powinno to nie?! Sytuacja wyglądała tak, że sprawdzałem olej i było ok. Zona przejechała ok 100km i twierdziła, że auto było zamulone, a ja z kolei zauważyłem, ze ubyło znacznie oleju. Silnik suchy, bez wycieków, silnik nie dymi (ani przy odpalaniu, czy też gazowaniu). Przedmuchów raczej nie ma (po odkręceniu korka, czy wyjęciu bagnetu nic nie fuka).
Takienieporawne stweirdzeie jak wieszajaca sie turbina bo czegos takiego nie ma. JEst zmienna geometria lub wg ktore steruje praca suszarki i jesli jest cos nie tak to zazwyczaj ustawia suszarke na minimalne doladowanie. TO nie ma znaczenia tak czy siak na pobór oleju czy ewentualne puszczanie turbiny. Ona i tak sie kreci caly czas podczas pracy silnika. JEdynie jest sterowana jej predkosc obrotowa wirnika- raz szybciej raz wolniej i tyle.
Sprawdz czy to ona faktycznie puszcza oliwe w dolot. Chyba ze puszcza w wydech ale to rzadziej.