Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Dogrzewacz pytanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Od jakiej temperatury grzeją wasze dogrzewacze.Mój usłyszałem przy +14
temperatury czego??
chyba chodzi przy jakiej temp. włancza sie dogezewacz
u mnie startuje przy +9 stopni
Temperatura czego w sensie jakiego osrodka. Moze byc plynu chlodzacego ale odczytana z kilku czujnikow. Mamy dwa w komorze silnika, sa tez dwa na piecyku ktore tez monitoruja temp cieczy w piecyku. Jest tez temp otoczenia powietrza zewnetrzengo itp. Tak w sumie to nie jestem przekonany od ktorego jest to zalezne bo jesli zewnetrznego to piecylk powinien odpalic jak bedzi epowiedzmy 2 stopnie na dworze jak ponownie odpalam auto po postoju pol godzinnym a tak niestety nie jest. Pewnie kilka czynnikow musi sie zgrac by uruchomic piec. Odpinalem czujnii na podszybiu i tez nie chcial piec ruszyc. W zime startuje jak rano odpalam auto.
+14 to otoczenia.Przy tej temperaturze zewnętrznej usłyszałem że zaskoczył i dogrzewa.
Wydaje mi się za wysoka ??? Czy ew. można obniżyć i jak ? Vagiem chyba nie ??
Pzdr
Wiem, dziwne pytanie ale jak poznać że piec chodzi? Słychać jakiś charakterystyczny dźwięk?
tak. po upływie około 2 minut po odpaleniu auta powinien piecyk ruszyć jeśli jest sprawny i temp poniżej plus 10 stopni. piecyk masz przed tylnym lewym kołem (str.kierowcy)oczywiście pod autem.
Rozumiem, że stojąc obok pojazdu w okolicy tylnego lewego koła słychać pracujący piecyk?
Tak . Usłyszysz go również jak siedzisz w aucie przy pracującym silniku.Dzwięk podobny do lecącego samoloty . jak odpali to na pewno załapiesz że pracuje.
Stron: 1 2 3 4