Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Dogrzewacz dymi, prosze o pomoc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam problem z dogrzewaczem wq swojej alhambrze97 r. Model to dswz. W tym roku wymiałem pompkę plaiwa, założyłem świecę żarową nową. wszystko mi chodzi elegancko, piecyk odpala się bez problemu i grzeje mi płyn. Od czworaj zauważyłem tylko że jak się odpali to z tłumika dymi jak z parowozu, czego to może być przyczyna?
wielu rzeczy od problemu z nadmuchem powietrza po uszkodzone sitko na swiecy ( jesli jest) po uszkodzony wklad pieca.
kolego jezeli dobrana miałes pompke prawidłowa do danego pieca to sie nie przejmuj poprostu zaciagło troche wiecej ropy ja dzis rozebralem swój kolejny raz mam przerobione d3wz na niezaleze i poszły mi w srodku 2 uszczelki jedna grafitowa w komorze spalania i druga wza komorora dymiło tez nie chudo bo wentylator spaliny pchał w druga rure odpal swoje i niech pochodzi najlepiej na mrozie wtedy sie pozadnie przepali
po montarzu przez tydzień bylo wszystko ok, dymi jak parowóz od 2 dni. A pozatym przy temp. 70 stopni powinien się wyłączyć, a chodził dalej. Czy ewentualne wyczyszczenie tłumika coś pomoże( i czym to najlepiej zrobić). Dogrzewacz przy montarzu świecy byl cały czyszczony, wiatrak ten co jest w srodku tez się normalnie obracał. piec to d3wz z tego co czytalem na forum to w środku nie ma sita.
A oco chodzi z tym nadmuchem powietrza??
jeśli to możliwe to prosiłbym o odpowiedz na gg 5783898, jestem dostępny ale niewidoczny
jesli wiatrak powietrza byl ruszany ( sciagany) to na necie znajdziesz ze wazna jest jego odleglosc od korpusy i sie ustawia za pomoca szczelinomierza. Bedzie za duza odleglosc to bedzi emalo powietrza pompowal do pieca. To z kolei bedzie skutkowac dymieniem. Tlumik nie ma nic do dymienia. Czy piec rozbierales kompletnie az do paleniska??
Piec rozebralem prawie cały, z komory spalania wysypałem dosyc sporo czarnego nagaru i wszystko porządnie wyczyściłem, wiatraka wogóle nie ruszałem. Zobacze może to coś pomoże. A jak wyczyscić nagar w tłumiku?
Witam, było tak jak myślałem rozebrałem dogrzewacz prawie na czynniki pierwsze, wyczyściłem komorę spalania z nagaru, zmontowałem, podłączyłem i chula aż miło. piec uruchamia sie bez problemu, a za mną nie ma już żadnej zadymy. Więc jak ktoś ma taki problem jak ja miałem to zacząłbym właśnie od wyczyszczenia komory spalania w dogrzewaczu , nie ma przy tym dużo roboty. Pozdrawiam
Ja miałem ten sam problem , wymiana sitka pomaga koszt około 30 zł