Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Adblue - kontrola stanu w komputerze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
cześć, nabyłem alhambre z 2013 automat 177km.
Powiedzcie mi koledzy bo to moj pierwszy seat w życiu, jak krok po kroku w menu sprawdzic poziom adblue w zbiorniku? Klikałem tam po opcjach ale nie umiem znaleźć. Sad

No i nie sprawdzisz . Takiej informacji jak z bakiem paliwa to nie ma . Pojawi ci się na zegarach informacja -alarm . Jak będzie 2 tys km do końca adblue w zbiorniku ,. I tak będzie odliczać , aż do zera Big Grin . A wtedy samochód się zbiesi i nie pojedzie dalej Angry. Ot taka zemsta ekologów . Ale masz duuuużo czasu by uzupełnić Adblue.
Acha, myślałem ze sie da sprawdzic Smile a mogę np. Dokupić bańkę 10 litrów i za wczasu sam dolać jeżeli nie ma jeszcze komunikatu? Czy lepiej czekać do informacji i wtedy? Bardzo dużo zabawy z dolewaniem jest? Czy lepiej jechać do serwisu?
Dziękuję za odpowiedźSmile
Czy kierowca tira też czeka? Możesz dolac zawsze ad blue. Nawet codziennie. Nie zaleca się we Francuzach ale tankowania paliwa częstego. Tylko zalać do pełna wyjeździć do rezerwy i znowu tankowanie do pełna. Tylko nie płyn a paliwo.
No niestety jest to moja pierwsza przygoda z takim silnikem stąd moje pytania. No oki to zamówie z 10 litrów i doleje. Mam nadzieję to nic skomplikowanego.....
Witam

Nie skomplikowane a upierdliwe.

ja bym czekał, wlew jest w słabym miejscu i łatwo się rozlewa, lepiej to robić jak najrzadziej, czekaj jak się pojawi info i jedz na stacje i do pełna, ostrożnie po kilkunastu litrach, zbiornik ma 17l

u mnie często odbija dystrybutor, trzeba lać wolno

Pozdrawiam
Ja bym kupował chyba do jakiejś banki z dystrybutora. Korek zmodzil tak by podłączyć wężyk. I tak nalewał sobie co jakiś tam czas zależnie ile robię kilometrów. Unas w pracy w fordzie transit mamy przy wlewie wejście. Ale z kolegą jak mamy czas wolny to wlewamy tak prawie do oporu. Niestety w sharanach trochę tu dali ciała bo mogli lepsze miejsce dać.
(05-09-2020, 07:55)wesol napisał(a): [ -> ]Mżesz dolac zawsze ad blue. Nawet codziennie.
Confused Nie mieszaj .
Trzeba dolać minimum 10 litrów, by system rozpoznał "tankowanie" Adblue . Dlatego trzeba czekać do komunikatu 2 tys km na liczniku . Ja przy 1 tys do końca wlewam ok 15 litrów .
Dolewanie Adblue jest upierdliwe . Dotąd bawiłem się z przelewaniem z karnistra . Confused
Pani na stacji powiedziała mi , że do dystrybutorów Adblue dla Tirów . Mają dodatkowe końcówki dla osobówek Tongue
Za rok jak będę tankować to sprawdzę ten patent .


(05-09-2020, 09:39)billykrakow napisał(a): [ -> ]Nie skomplikowane a upierdliwe.
u mnie często odbija dystrybutor, trzeba lać wolno

To chyba właśnie sprawa dużego "Tirowego" dystrybutora .

Trzeba zalać do minimum 75 procent pojemności i system wykryje. Innymi słowy mając rezerwę ad blue to jak dolejesz 1 litra to tak jakbyś nic nie dolał.
Witam

nie trzeba końcówek, pasuje z dystrybutora, tyle że trzeba delikatnie

Pozdrawiam